Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Зупиніть шкарпетизацію”, – Володимир В’ятрович про День захисників України
11 Жовтня, 18:06

“Зупиніть шкарпетизацію”, – Володимир В’ятрович про День захисників України

У понеділок, 14 жовтня, Україна відзначатиме не тільки свято Покрови, а й День захисника України. З 2015 року це державне свято та неробочий день. 

Свято створено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві. Однак частина суспільства ототожнює цей день із Днем захисника Вітчизни, що до 2015 року відзначався 23 лютого разом із Днем радянської армії і Військово-морського флоту. 

Колишній голова Інституту національної пам’яті, науковець-історик Володимир В’ятрович закликав українців “зупинити шкарпетизацію” цього свята. 

“14 жовтня – день, коли вітають захисників України, минулого і сьогодення, чоловіків і жінок. Це не привід вітати хлопчиків/чоловіків, дарувати їм шкарпетки/парфуми/засоби для гоління за сам факт їх приналежності до чоловічої статі”, – написав Володимир на своїй фейсбук-сторінці.

У  коментарях чоловіки кажуть, що треба встановити день аналогічний до 8 березня, адже 23 лютого ототожнювався з чоловічим днем. Таким чином, був баланс. 

“8 березня як «жіночий» день теж совок. Має бути день боротьби за права жінок. І в такому форматі тортики, букетики ні до чого”, – завершив дискусію В’ятрович.  

Схожі новини