Зупинки громадського транспорту стануть безпечнішими | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зупинки громадського транспорту стануть безпечнішими
30 Жовтня, 16:04

Зупинки громадського транспорту стануть безпечнішими

Так в Україні реалізовуватимуть оновлені норми будівництва

Зупинки громадського транспорту тепер проектуватимуть так, аби вони були максимально безпечними для людей.

Зокрема, в оновлених державних будівельних нормах є пункт про те, що на зупинках мусять бути захисні огороджувальні стовпчики. Це захистить людей, які чекають транспорт, від наїзду автомобілів.

І ця норма стосується не лише нового будівництва, але й реконструкції зупинок.

У попередніх нормах не містилося жодної вимоги щодо безпеки людей на зупинках. До того ж за останні роки кількість смертей від наїздів на зупинках громадського транспорту в Україні тільки зростає. Тому введення такої норми було вкрай необхідним, – пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він додав, що таке успішно практикують за кордоном. До того ж металеві стовпчики використовують не лише на зупинках, але й на великих перехрестях та біля наземних переходів.

Імовірно, що невдовзі такі стовпчики будуть світитись зеленим та червоним кольорами, сповіщаючи пішохода про ситуацію.

Нові норми передбачають також огорожі перильного типу біля зупинок. Крім того, скрізь має бути електронне табло з інформацією для пасажирів та автомат продажу квитків.

Додамо, оновлені державні будівельні норми вступили у дію із 1 вересня 2018 року. Востаннє їх переглядали ще у 2001 році.

Відео