Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Звинуватили у вбивстві матері: пенсіонер зі Сокальщини від держави отримає 550 тисяч гривень
06 Липня, 16:52
logo-black

Звинуватили у вбивстві матері: пенсіонер зі Сокальщини від держави отримає 550 тисяч гривень

Сокальський районний суд стягнув з держави 550 тис. грн моральної шкоди 71-річному мешканцю села Сілець, якого прокуратура помилково звинуватила у вбивстві матері. Чоловік був під слідством майже сім років. Згодом прокурори самі відмовились від звинувачень, повідомляє «Судовий репортер».

«У 2010 році матір позивача знайшли у будинку в селі Сілець Сокальського району з тяжкими тілесними ушкодженнями. Згодом жінка померла в лікарні Червонограда. За версією обвинувачення, жінці завдали травму живота, яка призвела до розвитку некрозу стінки кишківника. Жінка була похилого віку і експерт не зміг точно встановити, що було причиною тромбозу: травма чи захворювання кишківника. Сину померлої повідомили про підозру у вбивстві матері. Його взяли під варту, де він пробув більше року», – йдеться у судових матеріалах цієї справи.

У 2015 році Сокальський райсуд виправдав чоловіка. Прокурор оскаржив цей вирок, посилаючись на показання свідків. Сестри обвинуваченого заявила, що саме він побив свою матір у день її смерті. Прокурор переконав суд скасувати вирок і скерувати справу на додаткове розслідування.

Через 9 місяців розслідування прокуратура сама закрила справу у зв’язку з відсутністю в діях чоловіка складу злочину. Обвинувачений подав позов про відшкодування моральної шкоди в сумі 1 млн грн.

Під час слухання справи у Сокальському суді він наголосив, що перебував під слідством і судом 6 років і 7 місяців, з яких більше року – під вартою.

«На момент затримання я вже був пенсіонером, але на це ніхто не зважив. Також я не міг бачитися з рідними і друзями, мене почали називати вбивцею і я тяжко переживав таке ставлення до себе», – скаржився чоловік.

Суд задовольнив його позов частково – зобов’язав сплатити з державного бюджету 550 тис. грн. Також стягнув ще 40 тис. грн витрат на адвоката.

Натомість мешканці Сільця розповідають, що чоловіка звинуватили, адже він мав неприязні стосунки з мамою. Вони проживали разом.

«Покійній жінці було вже більше як 90 років. Вона мала важке життя, але була дуже доброю та побожною жінкою. Ще перед смертю ходила до церкви, допомагала дякові співати. І часто бачили її зі синцями та побоями, – кажуть LMN у Сільці. – Що ж сталося насправді, тепер знає лише Бог».

Фото: ілюстративне

Схожі новини