11-річному сокальчанину з ДЦП не дали путівки на реабілітацію: дитині потрібна фінансова допомога | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
11-річному сокальчанину з ДЦП не дали путівки на реабілітацію: дитині потрібна фінансова допомога
11 Липня, 13:59
logo-black

11-річному сокальчанину з ДЦП не дали путівки на реабілітацію: дитині потрібна фінансова допомога

11-річного Богданчика Михальчука зі Сокаля, якому діагностували ДЦП та мікроцефалію, мати планувала цього року повезти в реабілітаційний центр в селі Модричі на Дрогобиччині. Але у місцевому управлінні соціального захисту населення хлопчикові відмовили у путівці. Пояснили: дітей багато, грошей мало.

«В управлінні соцзахисту щороку виділяли кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю. Торік ми отримали 25 тисяч гривень, які пішли на реабілітацію Богданчика у клініці Козявкіна в Трускавці. Малий страждає від епілептичних приступів – щодня по декілька разів його мучили судоми. Після цієї реабілітації приступів стало значно менше. Кажуть, що у Модричах таким дітках допомагають водні процедури. Дуже би хотілося полегшити страждання своїй дитині. Але, на жаль, ми залишилися один на один зі своєю бідою. Працівники соцзахисту розводять руками. Кажуть, що у попередні роки кошти на путівки виділяли лише діткам з важкими порушеннями. Тепер список дітей збільшили, а фінансування – ні. Тому для нас немає коштів на путівку. Казали, щоби ми зверталися наступного року», – бідкається мама хлопця Лариса Михальчук.

Як раніше писала LMN, у Богданчика проблеми зі здоров’ям почалися ще з першого дня від народження. Дитину скалічили під час пологів. Як наслідок травми при пологах виникли ДЦП та мікроцефалія.

Лариса розповідала, що у дитини не працює вся права частина мозку. Від малечку у сина епілепсії та ДЦП. Малий не говорить, не сидить.

«Ми хотіли зробити операцію, возили сина до столиці. Там нас професор запевнив, що оперативним втручанням дитині не поможеш, але постійними заняттями з ним спеціальними вправами та методиками можна полегшити йому життя. Нам не гарантували, що син буде ходити, але, що він сидітиме, сам їстиме, навіть говоритиме – цілком можливо», – каже жінка.

У Михальчуків є ще молодша донька. Батько сім’ї працює на міській котельні. Жінка теж береться за будь-яку роботу, адже матеріальної допомоги, яку вона отримує на Богданчика, не вистачає.

Усі, хто мають бажання та можливість допомогти зібрати кошти на путівку в реабілітаційний центр для Богданчика, можуть скидати кошти на картку: 4149 4991 3526 4669 (ПриватБанк) – Михальчук Лариса.

Фото: зі сімейного архіву Михальчуків

Відео