14-річного львів’янина, який через коронавірус перебував на апараті ШВЛ, перевели у палату | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
14-річного львів’янина, який через коронавірус перебував на апараті ШВЛ, перевели у палату
18 Грудня, 20:14
logo-black

14-річного львів’янина, який через коронавірус перебував на апараті ШВЛ, перевели у палату

Сьогодні, 18 грудня, медики Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ з реанімації в палату перевели 14-річного пацієнта, який був у дуже важкому стані з COVID-19. За життя підлітка лікарі боролися з 7 грудня. Він був підключений до ШВЛ.

«Хлопець потрапив до нас у важкому стані – двобічна пневмонія, РДС-синдром ІІІ ступеня, поліорганна недостатність, серцево-судинна, дихальна і сечовидільна системи відмовлялися працювати. Одразу його підключили до апарату штучної вентиляції легень. Разом, цілою командою медиків, нам вдалося вивести його з критичного стану. Сьогодні під відділенням реанімації на сина чекали його батьки», – розповідає LMN дитячий анестезіолог,завідувачка реанімаційного відділення лікарні Віра Приймакова.

За ці 12 днів, поки хлопець перебував у реанімації, його мама теж лікувалася від коронавірусу. Зараз вона уже отримала негативний результат.

Нагадаємо, що 14-річний львів’янин тиждень хворів удома. Його лікували як при звичайній ГРВІ. Через це почала розвиватись дихальна недостатність.

«Узимку побільшало вірусних захворювань. Батькам потрібно уважніше слідкувати за здоров’ям своїх дітей. Якщо у них піднялася температура, слабкість, головний біль – не варто зволікати, краще одразу звернутися до лікаря. Звісно, більшість дітей переносять коронавірусну інфекцію безсимпомно, у легкій формі або у формі середньої важкості, але трапляються й такі випадки. Як показує практика – цей хлопець та 3-річна дівчинка, яку теж через ускладнення коронавірусу доводилося підключати до ШВЛ – не мали супутніх захворювань. В організмі повністю здорових дітей СOVID-19 теж може мати важкий перебіг, викликати ускладнення», – додає Віра Приймакова.

У вересні медики цієї ж лікарні врятували життя 3-річній дівчинці з Миколаївського району. У дитини через коронавірус розвинулася виражена дихальна і серцева недостатність.

Фото: Фейсбук

 

Відео