Це вже друга дитина-донор в Центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Хлопець потрапив у аварію та отримав несумісні з життям травми. Це сталося минулого тижня і за життя хлопця лікарі боролися щосили, однак на третій день констатували смерть мозку. Рідні юнака, попри біль втрати, дали згоду на посмертне донорство. Про це повідомили у міській раді.
Завдяки цьому рішенню, лікарі Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова змогли врятувати життя трьох пацієнтів: двох дітей і однієї дорослої жінки.
15-річна Діана хворіла на хронічний гломерулонефрит – запальне захворювання нирок – з шести років. Дівчинка мусила по три рази на тиждень їздити з рідного Івано-Франківська до Львова на гемодіаліз – процедуру штучного очищення крові. Єдиним шансом на одужання була трансплантація. Раніше спеціалісти уже пересаджували Діані донорську нирку, але, на жаль, аутоімунне захворювання знищило орган. Наразі нова нирка добре працює.