17 тисяч гривень: невакцинованих відсьогодні каратимуть у маршрутках | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
17 тисяч гривень: невакцинованих відсьогодні каратимуть у маршрутках
22 Листопада, 08:24

17 тисяч гривень: невакцинованих відсьогодні каратимуть у маршрутках

Відсьогодні, 22 листопада, на Львівщині починають діяти нові правила пасажирських перевезень. У внутрішньообласному транспорті пасажири повинні мати сертифікати про вакцинацію або ж негативний тест на коронавірус чи довідку про те, що вони нещодавно перехворіли коронавірусом.

За порушення цього правила відповідальність несе пасажир. Штраф за відсутність відповідного документа становить 17 тисяч гривень.

Водночас у Львівській облдержаміністарції передбачають, що не всі пасажири громадського транспорту користуються смартфонами, тому можуть не мати або не вміти користуватися додатком ДІЯ.

Для цього створено спеціальні мобільні групи, які допомагатимуть людям розібратися із мобільним застосунком.

“Багато пасажирів приміських маршрутів не мають смартфонів, тому має бути напрацьованим механізм отримання паперових сертифікатів про вакцинацію для уникнення труднощів у проїзді в громадському транспорті”, – вважає голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Планують також на автостанціях створювати мобільні пунтки вакцинації, де пасажири зможуть швидше вакцинуватися.

Не можна також перебувати у транспорті без захисної маски. За таке порушення каратимуть на суму від 170 до 255 гривень. Додамо, правила стосуються також і водіїв. Однак вони не поширюються на приватний транспорт, в якому перебувають люди, які пов’язані, наприклад, родинними зв’язками.

У департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА кажуть, що епідситуація в області поступово стабілізується і за умови строгого дотримання карантинних обмежень та вакцинації, Львівщина вже у найближчі два тижні може вийти з «червоної» зони.

Нагадаємо, сьогодні до шкіл повертаються школярі 5-11 класів Львівщині, які досі перебували на “дистанційці”.

Відео