19 людей постраждали від укусу змій на Львівщині: як уберегтися | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
19 людей постраждали від укусу змій на Львівщині: як уберегтися
20 Квітня, 17:10

19 людей постраждали від укусу змій на Львівщині: як уберегтися

За 2023 рік на території області було зафіксовано 19 випадків укусів отруйних змій, серед постраждалих – 6 дітей. Смертельних наслідків не було. Про це повідомили у Львівській ОВА.

Як йдеться у повідомленні, в Україні живуть два види отруйних змій: гадюка звичайна та її підвид – гадюка Нікольського й гадюка степова. На території Львівщини розповсюджений один вид, це гадюка звичайна. Її характерна ознака – зиґзаґоподібний орнамент на спині, хоча трапляються і повністю чорні представниці цього виду. Як зазначається далі, найактивніші змії саме у період квітень – травень, , під час шлюбного періоду. Другий пік зазвичай восени, у вересні, який якраз припадає на грибний сезон.

«Весна у цьогоріч завітала до нас досить рано. Але випадків нападу отруйних змій на людей ще не зафіксовано. Проте, як ми бачимо з досвіду минулого та попередніх років, змії вже прокинулися. Тому в невдовзі слід очікувати перших їх зустрічей з людьми. Щоб мінімізувати наслідки таких “побачень” слід дотримуватися нескладних правил безпеки» – наголошує директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Ігор ТУЗ.

Як уберегтися від укусів змій:

1.Одягайте відповідне вбрання.

Одягайте відповідний одяг, який захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.

  1. Перевірте місце відпочинку.

Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею тощо, щоби налякати змію.

  1. Не торкайтеся неперевірених об’єктів.

Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.

  1. Не рухайтесь.

Якщо побачили змію, не робіть різких рухів. Почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.

Відео