Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
22-23 червня відбудеться багатотисячна проща до Цілющого джерела у селі Биличі
21 Червня, 18:34
logo-black

22-23 червня відбудеться багатотисячна проща до Цілющого джерела у селі Биличі

 

Марія Кузьмин

 

Щороку традиційно у Неділю всіх святих уже впродовж трьох десятиріч тисячі вірних з усіх куточків Самбірсько-Дрогобицької єпархії стараються прибути до цього місця паломництва.

«Хто хоч раз був у цьому благодатному місці – неодмінно шукає нагоди помолитись тут ще» – розповідає LMN старосамбірянка Ірина.

Вона була минулого року учасницею пішої ходи зі Старого Самбора. Жінка пригадує одну з легенд про Билицьку святиню.

Ніхто не знає точної дати. Але з сивої давнини переказують з покоління в покоління випадок, коли пастухи випасали худобу пана з сусіднього села Чижки. Перед ними у надприродно довершеному сяйві з’явилася Матінка Божа. Біля ніг Богородиці відкрилося джерело, а з нього потік струмочок. Повернувшись додому, пастухи розказали про цю подію. Селяни зібралися разом і над джерелом побудували дерев’яну каплицю та поставили хреста біля самої води.

У сім’ї місцевого пана із Чижок, який володів цією землею, була незряча дочка. Вона зі служницею часто ходила до джерела та обмивала свої очі. Дівчина прозріла, а батько з вдячності почав прославляти Богородицю. Землю ж передав громаді для загального користування» . Існують й інші легенди про дивовижні зцілення у Биличах. Настоятель святині, отець Володимир Нестер каже, що чудесні оздоровлення відбуваються і в наш час. Кілька років тому на парафії він завів «Книгу зцілень».

«Жителька Хирова занотувала особисте свідчення про диво зцілення її від хвороби. Після народження дитинки, віруюча жінка не могла ходити, лікарі сказали, що ця хвороба може затягнутися надовго. Рідні привозили її до Билич, тут вона з особливою вірою щиро молилася. За декілька місяців хвороба відступила. Тепер своїми ногами жінка приходить на молитви до Билицької Богоматері. І знає, що Пречиста Діва її оздоровила» – розповідає священник.

Отець Володимир каже, що «Книзі зцілень» записані й інші випадки оздоровлень від Діви Марії.

«Є ще багато випадків, коли люди отримують духовне полегшення, позбуваються від недуг, але бажають, щоб про це не розголошували. Якщо такі є, просимо ділитися своїми історіями» – закликає отець Володимир.

Особливістю цьогорічної прощі є те, що вона приурочена тридцятиріччю виходу УГКЦ з підпілля та Року родини. Літургію служитимуть у супроводі хору Заслуженого Прикарпатського ансамблю «Верховнина». З міст Самбір і Старий Самбір від храмів Св. Богородиці та Св. Миколая прочани об 11.00 вирушатимуть пішки. Паломництво здійснюватимуть самбірчани через села Бісковичі, Воютичі, Лютовисько. Зі Старого Самбора йтимуть через Стару Сіль, Засадки, Конів, Буково. У суботу у вечері0 19.00 служитимуть Акафіст до Богородиці та Вечірню.

«Дуже трепетно прочани сприймають вечірній похід зі свічками. У ніч з суботи на неділю комісія у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії організовує змістовні нічні чування, з фестивалем, ватрою, піснею, молитвою» – додав отець Володимир. Архиєрейську Божественну Літургію служитимуть в неділю о 12.00.

65068387_891908784507274_605945281883668480_n-4

Фото з відкритих інтернет джерел

Схожі новини