Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
3-річна дівчинка з Борислава вдихнула заглушку до холодильника
30 Листопада, 19:01

3-річна дівчинка з Борислава вдихнула заглушку до холодильника

Сьогодні вночі, 30 листопада, у львівському ОХМАТДИТі торакальний хірург Олександр Колодій та анестезіолог Зоряна Давиденко цілу годину діставали заглушку до холодильника з бронха 3-річної пацієнтки з Борислава.

«Дитина вдихнула заглушку ще о восьмій годині ранку. Почала кашляти і батьки здогадалися, що це саме заглушка, бо її не виявилося в холодильнику. Дитині не змогли допомогти ні в Бориславі, ні в районному Дрогобичі. Дорослі лікарі не бралися за маленьку пацієнтку – черговий лікар медицини катастроф у Львові терміново зателефонував дитячому торакальному хірургу «Охматдиту», – кажуть в обласній лікарні.

Тієї ж ночі дитині лікарі виконали бронхоскопію під загальним наркозом.

«У місцевій лікарні дитині зробили рентген-знімок, але на ньому не було видно пластмасової заглушки. Дитина покашлювала, в бронхах прослуховувася свист. Ми запідозрили стороннє тіло. Під час бронхоскопії під загальним наркозом побачили, що пластмасова заглушка заблокувала вхід у праву легеню і застряла на межі правого головного бронха. Заглушка – прозора, на тлі слизової вона виглядає рожевою, як і слизова бронха. Сторонній предмет постійно зісковзував, застрягав у трахеї. Нам доводилося весь час дитину переінтубовувати. Але ми його дістали! Усе втручання зайняло близько години”, – розповів торакальний хірург Олександр Колодій.

Дівчинку уже виписали додому.

Нагадаємо, що  21 листопада, хірурги Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ прооперували 11-річну школярку зі Жидачівського району, яка вдихнула канцелярський цвях.  Його довелося діставати із бронхів пацієнтки.

Фото: Фейсбук

Схожі новини