30 років жила зі зрощеними пальцями рук: львівські хірурги прооперували жінку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
30 років жила зі зрощеними пальцями рук: львівські хірурги прооперували жінку
26 Березня, 14:00

30 років жила зі зрощеними пальцями рук: львівські хірурги прооперували жінку

Хірурги Лікарні Святого Пантелеймона прооперували жінку, яка 30 років жила зі зрощеними пальцями рук. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

«В дитинстві 49-річна Леся Бучацька зі Львова сильно травмувала обидві кисті внаслідок падіння. В 17 років, аби виправити наслідки травми, Лесю прооперували. Але втручання, було невдалим. В неї  сформувалась важка патологія  – безіменні та середні пальці обидвох рук заклякли, перестали розгинатися, а згодом і взагалі – зрослися. І лише зараз – 30 років потому – Леся наважилася довіритися лікарям»,- йдеться в повідомленні.

За складну реконструктивну операцію взялися хірурги Лікарні Святого Пантелеймона. Вони діагностували Лесі синдром Ерлеса Данлоса, тобто аномалію розвитку сполучної тканини.

«Внаслідок перенесеної травми у пацієнтки розвинувся та сформувався важкий дефект обидвох кистей. Рубці на долонях знерухомили 3-ті та 4-ті фаланги і з часом пальці, які зовсім не розгиналися, зрослися. Сучасні методики дозволяють виправити цю ваду»,- пояснюють лікарі.

Щоб відновити функцію кистей, хірурги лікарні Святого Пантелеймона провели складне втручання з використанням методики клаптя. Спершу медики звільнили м’які тканини від рубців та спайок, а далі взяли клапоть на променевій судині з  власною м’якої тканиною пацієнтки і закрили ним дефект. Операція тривала 6 годин та минула успішно.

Тепер на Лесю чекає тривала реабілітація. А за місяць на неї чекає таке саме втручання на другій кисті.

Пацієнтка не стримує усмішки та тішиться, що зможе здійснити свою мрію – нарешті одягнути на палець свою шлюбну каблучку та вперше в житті зробити манікюр.

Відео