5 тисяч прочан пройшли молотивною ходою 15 км | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
5 тисяч прочан пройшли молотивною ходою 15 км
15 Квітня, 14:42
logo-black

5 тисяч прочан пройшли молотивною ходою 15 км

Марія Кузьмин

Учора, 14 квітня, 5 тисяч вірних Старосамбірського деканату пройшли велелюдною молитовною ходою з райцентру до села Стрілки. Прочани зібралися близько 15.00 біля храму Св. Миколая у Старому Самборі. Прийшло багато дітей, молоді.

Хресну ходу очолив владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Біля церкви відслужили першу стацію. Отець-декан Михайло Николин у зазначив, що у рік 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля розважатимуть над життям праведника, греко-католицького священика Омеляна Ковча, якого стратили в німецькому концтаборі. Під спів семінаристів прочани вирушили у дорогу. До Стрілок – 15 км.

«Вперше відважилася йти у молитовний хід цього року. Думала, не зможу. Не дойду до кінця. Сьогодні я дуже піднесена, щаслива. Вірю, що Господь чув мої молитви. Мені 67 років. Але коли бачиш, що серед прочан чоловік, якому 82, жінки, яким під 80, діточки, які ще й до школи не ходять, то просто окрилюєшся і розумієш: Господь завжди дає сили тому, хто йде за Ним», – розповідає LMN пані Люба.

Дорогою по селах прочан зустрічали місцеві парафіяни зі своїми священиками. У Бусовиську пригощали чаєм та солодощами.

«Я завжди використовую нагоду таких духовних подій. Якось почула, що тим людям, які ходять на різні прощі, Господь допомагає легше зносити життєві хрести. Знаєте, це правда. Я це відчуваю», – ділиться враженнями пані Уляна.

«Життя людини порівняно до дороги. Для нас, християн, дорога часто буває нелегкою. Але вона повинна бути з Богом. Багато хто з вас, йдучи сюди, задавав собі, мабуть, питання: «Чому я йду? Чому я це вирішив, і що мені це дасть?» Ніхто не зможе відповісти на це питання, окрім вас самих. І впевнений, долаючи ці кілометри у молитві ,– ви таки знайшли відповідь», – сказав у проповіді владика Григорій.

14 стацію читали у Стрілках, біля каплички Св. Юрія та пантеону «Слави УПА».

«Цьогоріч наша Хресна дорога відрізнялася тим, що хрест не несли, як звично, на плечах, а у руках, щоб збагнути, що все у руках Божих та у наших власних. Творімо своє сьогодення та майбутнє усвідомлено та з Богом,» – сказав організатор прощі отець Михайло Николин.

Завершилася молитовна хода спільним виконанням молитви за Україну.

Вчора масштабно Хресну дорогу провели і у Львові на Сихові. Організувала її парафія храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. У ній взяли участь: духовенство Львівської архиєпархії, монашество, студенти різних навчальних закладів міста Львова.

  • 0
  • 1255
Відео