Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
56 жінок Львівщини отримали звання “Мати-героїня”
10 Грудня, 19:26

56 жінок Львівщини отримали звання “Мати-героїня”

Сьогодні, 1о грудня,  Володимир Зеленський підписав указ №893 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Його отримали 847 українських жінок, серед них 56 мешканок Львівщини. Про це повідомляє сайт президента.

Найбільше багатодітних матерів, яким цього року присвоєно це звання, проживає на Рівненщині – 129, Волині – 116, Одещині –59. Львівщина у цьому списку на четвертому місці.

Звання «Мати-героїня» присвоюється багатодітним жінкам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей й створили належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку.

Загалом на Львівщині, як повідомила “Захід.нет” начальниця відділу Центру моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог Львівської обласної ради Євгенія Моравська, з 2008 року це почесне звання присвоїли 18 тисячам жінок області. Найбільше матерів-героїнь проживає у Турківському, Самбірськомі , Старосамбірському районах. Жінкам, в родинах яких дітей виховали дітей неналежним чином, це звання не присвоюють.

Жінкам, які отримали звання «Мати-героїня» виплачується одноразова матеріальна винагорода – 19 тис. 210 грн. Для матерів-героїнь пенсійного віку передбачена надбавка до пенсії у розмірі 40% від прожиткового мінімуму.

Такі сім’ї також користуються пільгами, які передбачені для багатодітних родин:

50-відсоткова знижка плати за користування житлом;

50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами;

50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

Позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Фото: Укрінформ

Схожі новини