Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Жовківщині люди вже кілька тижнів потерпають від нестерпного смороду
17 Червня, 20:08
logo-black

На Жовківщині люди вже кілька тижнів потерпають від нестерпного смороду

Софія Мінджоса

Мешканці Жовкви та села Воля Висоцька скаржаться та те, що вже декілька тижнів в повітрі стоїть нестерпний сморід. Причина, кажуть, – в недобросовісній діяльності орендарів приміщення Жовківської філії ДП “Укрветсанзавод”. Сьогодні місцеві мешканці побували на території цього підприємства.

“Скільки років живу в Жовкві, а такого смороду ще ніколи не чув. Сьогодні нарешті навідалися на територію філії, бо раніше не могли цього зробити через карантин. Це просто жах! Збоку лежали згромаджені рештки, очевидно, обіцяну рекультивацію ніхто не проводив. Над територією літають ворони та журавлі. Скрізь бруд та безліч тваринних залишків. Фільтрат із бункера прийому сировини відкачується пожежним рукавом у канаву. Разом із пір’ям це все тече в озеро, де раніше люди рибалили. Вода забруднена. Криниці треба перевіряти на вміст шкідливих речовин”, – каже LMN депутат Жовківської райради Ігор Муравський.

104746958_3391927957538181_5234716288606627288_n

За словами Муравського, приміщення “Укрветсанзаводу” орендують волинські підприємства “Пан Курчак” та “Агротехніка”. На утилізацію поступає сировина з Волинської області.

“Сировину з Львівщини вони відмовляються приймати. За землю не платять, відсутній договір оренди, нема системи фільтрації та очисних споруд. Це якийсь абсурд”, – додає депутат.

Місцеві мешканці вже написали скарги у Держспоживслужбу та Державну екологічну інспекцію. Завтра на засіданні сесії сільської ради Волі Висоцької депутати прийматимуть рішення щодо подальшої діяльності філії.

Фото Ігоря Муравського.

Схожі новини