9 серпня – Українська Кальварія: паломників просять молитися дистанційно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
9 серпня –  Українська  Кальварія:  паломників просять молитися  дистанційно
06 Серпня, 20:15
logo-black

9 серпня – Українська Кальварія: паломників просять молитися дистанційно

Щорічно у другу неділю серпня на Старосамбірщині відбувається прадавня проща Галичини – Українська Кальварія.  До старовинної  церкви, що селі Губичі, прибуває багато паломників. Дорога до  храму веде лісовими стежками. Прямуючи 3 кілометри,  люди моляться Хресну дорогу.

«Де людині важко, там Господь є дуже близько.  От і спішить Божий люд до Матері Божої, прославленої в Чудотворній  іконі Пацлавській. Ця ікона відома багатьма чудами ще із 15 століття, коли у 1409 році написав її монах Лаврентій. Ми маємо копію, з початку 20 ст. До губицького старовинного храму лісовим шляхом проходило не одне покоління наших предків. З  намірами, мріями та сподіваннями, з своїми хрестами. Так само і тепер кожен несе свою тривогу і отримує полегшу духовну й фізичну. На прощу в попередні роки приходили тисячі паломників не лише з Львівщини, а й з різних куточків України», – розповідає LMN отець Павло Гачан, що опікується святинею.

Цьогоріч, у час пандемії, молільників просять єднатися в молитві дистанційно.

«Бог захистить нас від різного роду небезпек, які загрожують нашому людству. Ми повинні випробовування пережити мудро і винести з цього часу уроки. Технічно складно забезпечити онлайн-служіння. Церква розташована у лісі. Однак сподіваємося, що у нас все вийде. Молодіжне телебачення Дрогобича використає усі можливості, щоб транслювати Архиєрейську літургію», – каже отець Павло.

Прочан, які прибудуть, зустрічатимуть у неділю, 9 серпня, о 9:30  при в’їзді в с.Губичі біля могили ОУН-УПА;

9:45  – початок Хресної Дороги лісовими стежками;

12:15  – зустріч Архиєрея, опісля чого відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія.

Довідково: Дерев’яна церква Святого Духа у с. Губичі, що на Старосамбірщині, побудована за різними версіями у 1453 або 1630 році. Цей храм люди ще називають «Пастушкова церква». Дерев’яна церква також відома як Кальварія Пацлавська, адже неподалік (3 км) розташована свята Пацлавська гора, куди ще з XIV століття український народ поспішав до чудотворної Пацлавської ікони (ікони Богородиці, яку, відповідно до підпису на ній написав «чернець Лаврентій року Божого 1409»).

У 1923 році, під час святкувань ювілею священномученика Йосафата (Кунцевича) Владика Йосафат (Коциловський) освятив Хресну дорогу при церкві на Пацлавській горі, яка й отримала назву «Кальварія».

 

Відео