«90 відсотків дітей в інтернатах мають живих батьків» : у ЛОДА думають, як їх перевести у сім’ї | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«90 відсотків дітей в інтернатах мають живих батьків» : у ЛОДА думають, як їх перевести у сім’ї
05 Грудня, 16:12

«90 відсотків дітей в інтернатах мають живих батьків» : у ЛОДА думають, як їх перевести у сім’ї

Сьогодні у Києві прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та профільні міністри зустрілися з керівником Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимиром Лисом і заступником голови Львівської ОДА Юрієм Холодом. На Координаційній раді фахівці обговорили реформу деінституціалізації.

На Львівщині проживає майже 500 тисяч дітей, з них 5167 – в інтернатних закладах. Ці заклади перебувають у підпорядкуванні Міністерства соцзахисту – 2 заклади, 45 дітей, охорони здоров’я  – 2 заклади, 117 дітей та освіти – 39 закладів, 4827 дітей.

«Ми постійно моніторимо ситуацію. Понад 90% дітей в інтернатах області  мають живих батьків. Тільки 4,6% – справді сироти. Але, тим не менше, майже половина з 5 тисяч дітей перебувають у закладах цілодобово», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Кожну п’яту дитину, яка має батьків, ніхто не відвідує, додав чиновник.

«З кожною четвертою родиною, діти яких перебувають у закладах, не працювали соцслужби. Ми ж усі розуміємо, що дитина в інтернаті – несоціалізована. Як би там не було, але кожній дитині потрібен власний дім, батьки, однокласники і звичайна школа, інклюзивна громада. Тому в реформі ми працюємо не тільки з реформуванням інтернатів. Тут йдеться про сімейну політику, допомогу громадам, освітнім закладам”, – каже Юрій Холод.

Половина дітей потрапляє в інтернати, бо в громадах, містах і селах нема потрібних їм послуг. Це при тому, що 40% дітей з вадами розвитку, які перебувають в інтернатах, – фізично здорові, навів дані Володимир Лис.

Аби виправити ситуацію, у 12-ти ОТГ на Львівщині стартували пілотні проекти, завдяки яким збільшимо кількість послуг, які потрібні особливим дітям. Інтернати оцінюють та думають, як надалі реорганізувати їх систему.

“Надалі у перших 12 ОТГ Львівщини маємо розвинути послуги та поширити їх на всі інші громади області. В умовах децентралізації є велика потреба допомогти новоствореним громадам, адже часом послуги справді дорогі, а вони мусять бути якісні та постійні. Маємо зберегти і підтримати фахівців, навчити їх. І ми вже це робимо у співпраці з канадськими фахівцями. Реформа і в тому, що фінансувати держава буде не заклади, а саме конкретні  послуги”, – додав Володимир Лис.

Фото: з відкритих інтернет-джерел, ЛОДА

Відео