“Аграрна продукція обганяє металургію”: Львівщина на експорті втратила пів мільярда доларів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Аграрна продукція обганяє металургію”: Львівщина на експорті втратила пів мільярда доларів
16 Вересня, 16:02
logo-black

“Аграрна продукція обганяє металургію”: Львівщина на експорті втратила пів мільярда доларів

Ірина Петришин

Експортна торгівля за перше півріччя цього року у Львівській області знизилася на 1.1%, що в грошовому еквіваленті становить близько 500 млн. дол. США.

За період з січня по липень 2020 року експорт склав 1187 млн. дол. США., а імпорт – 1762 млн. дол. Найбільше у зовнішній торгівлі цьогоріч задіяні зернові культури, електротехнічне обладнання, а також нафта та мінеральні палива.

“На Львівщині, як і на всій території країни, найбільшу частку експорту становить сировина, а не високотехнологічне виробництво. Сільськогосподарські культури в Україні займають високу позицію у зовнішній торгівлі. Зараз аграрна продукція навіть обганяє металургію. Також ІТ-сфера та її пропозиції сильно розвинулися за останні роки”, – розповідає LMN економістка Андріана Шехлович.

В Україні поки несильно розвинена харчова промисловість, адже немає налагоджених виробничих підприємств. Переробка зернових культур чи сировини у продукцію може стати однією з основних сфер експорту у майбутньому. Зараз же для України найрентабельніший аграрій, адже зерно на ринку є прибутковим.

“Легка промисловість, поліграфія та ІТ-послуги – ці сфери повинні розвиватися для подальшого експорту. Під час карантину закрилися різні іноземні компанії з пошиву легкої промисловості. Виробники, текстильні підприємства, що на Львівщині, мають зараз хорошу можливість активно продукувати свою продукцію не лише для внутрішнього ринку, а й для закордону. Криза – це не лише збитки, а насамперед нові можливості для підприємців”,- розповідає Шехлович.

Послуги зі сфери ІТ приносять Україні найбільшу валютну виручку. Зокрема, ІТ-галузь мінімально постраждала від пандемії. За цей рік у Львові 70 тис. працівників, пов’язаних із цією сферою, принесли прибутку, що складає близько 30% усього бюджету міста.

“На період серпня-вересня очікуються найбільші надходження валютної виручки до країни, які нівелюють усі можливі грошові ризики”,- додає Андріана Шехлович.

Фото: Головне управління статистики Львівщини

Відео