Активісти знову виявили смертельні пастки для тварин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Активісти знову виявили смертельні пастки для тварин
10 Лютого, 10:05
logo-black

Активісти знову виявили смертельні пастки для тварин

Антоніна Скляренко

Вчора представники Державної екологічної інспекції, поліція та громадські активісти провели спільний рейд у лісопарку Білогорща у Львові. Виявили понад десять пасток для дикої звірини.

 

«Пастки у лісі нещодавно виявили жителі Левандівки.  У петлях-зашморгах з металевого дроту побачили розстерзаних зайців та лисиць. Люди звернулися до екологів. Заступник з питань екології та природоохоронної діяльності провів робочу зустріч у міськраді. Склали план дій», – розповідає депутат Львівської  міськради Тарас Гупало.

 

40 людей вирушило прочісувати Білогорщу.  Окрім екологів та поліції зголосилися і небайдужі львів’яни, які живуть неподалік лісу.

 

«В сільця потрапляють і домашні тварини. З собакою страшно гуляти, бо може перерізати собі шию чи лапу. Таке вже не раз було.  А ті бідолашні дикі звірі у тих пастках гинуть. Браконьоєри розтавляють сільця, а перевіряти їх не приходять», – розповідає Ніна Храпко.

 

Активісти нарахували та знищили більше десятка пасток. Спочатку підозрювали, що сільця розкладають роми, які мешкають неподалік біля станції Рудно. Але вчора переконались, що калічать тварин професіонали-браконьєри. Пастки надто вміло змайстровані.

 

«Нову партію пасток можем очікувати, коли знов випаде сніг, – каже Василь Зірчак із мисливського клубу «Hunter Lviv». – Для нас важливо, щоб браконьоєри знали про те, що їх шукають, за ними пильнують. Може, це їх трохи вгомонить. Будемо робити такі рейди регулярно».

 

Активісти надіються таки впіймати браконьєрів і змусити їх відповідати за злочини.  За вбиту лисицю передбачено 5200 грн штрафу, за зайця – 9200 грн.

Нагадаємо, минулого тижня небайдужі також прочісували ліс між Левандівкою та Білогорщою. Тоді зібралося четверо людей, зняли 12 сілець.

Відео