Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Антикорупційний штаб розповів, скільки Львівщина витратила на боротьбу з коронавірусом
19 Листопада, 21:10
logo-black

Антикорупційний штаб розповів, скільки Львівщина витратила на боротьбу з коронавірусом

На боротьбу з пандемією державні установи та медичні заклади Львівської області витратили понад 630 млн гривень. Таку суму вчора, 18 листопада, на прес-брифінгу озвучила команда ГО «Антикорупційний штаб».

«Таким чином, на одного хворого припадає приблизно 17,5 тисяч гривень. Попри це згідно з нашою аналітикою отриманих скарг приблизно третина жителів Львівщини, потрапивши до лікарні, була вимушена платити за лікування», — зазначив виконавчий директор Антикорупційного штабу Сергій Миткалик. 

Держбюджет, як зауважили на брифінгу, не єдине джерело фінансування на Львівщині. Не менше 60 мільйонів гривень в медицину інвестував бізнес.

За словами керівника ГО “Центр громадського моніторингу та досліджень” Мирослав Сімки, часто спостерігаються ситуації, коли медичні препарати та обладнання закуповують за завищеними цінами. Очевидно, замовники погоджуються на укладення таких договорів не через необізнаність, а з умислом. Адже з’ясувати ринкову ціну товару – не важко. Наприклад, Сокальська лікарня при покупці одноразових комбінезонів заплатила на 100 тисяч гривень більше за ціну виробника. Головна лікарка каже, що їм не вдалося знайти дешевшої сертифікованої продукції. Втім, антикорупційні організації переконані, що за такими фактами стоять корупційні інтереси, і вони мають розслідуватися правоохоронними органами.

Схожі новини