Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Бачили й гірше»: протитуберкульозний санаторій у Немирові готується приймати осіб з підозрою на коронавірус
03 Березня, 14:44

«Бачили й гірше»: протитуберкульозний санаторій у Немирові готується приймати осіб з підозрою на коронавірус

150 людей з підозрою на коронавірус готовий прийняти протитуберкульозний санаторій, що розташований поблизу смт. Немирів на Яворівщині. Звідти перевели частину пацієнтів, а інших – відправили додому. Тепер медпрацівникам проводять інструктажі, – пише Захід.нет.

Понад сто пацієнтів, які проходили курс лікування у санаторії, скерували у інші медзаклади або відпустили додому.

«У цьому санаторії в корпусах будуть перебувати особи, які потребують обстеження, обсервації, як такі, що були в контакті з особою, хворою на коронавірус. До двох тижнів вони будуть підлягати нагляду, і медперсонал буде вдягати засоби захисту, щоб спостерігати за особами, що перебувають в обсервації», — пояснив в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

 

А для того, щоб працівники протитуберкульозного центру були готові приймати людей із підозрою на коронавірус Covid-19, їм проводять короткий інструктаж.

«Це звичайні заходи з профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій. Це те, що стосується кожної людини: як медперсоналу, так і осіб, які будуть тут перебувати. Тобто етика кашлю, дотримання особистої гігієни», — каже головна спеціалістка відділу Держпродспоживслужби Ольга Богославець.

Медперсонал санаторію «Немирів» спокійно відреагував на можливість приймати людей із небезпечною недугою. Лікарі кажуть, що бачили і гірше.

«Можливо, люди, які не працювали в інфекційних установах, можуть боятися коронавірусу. Ми працювали з туберкульозом. Повірте, невиліковний туберкульоз із тими штамами, які зараз є в Україні, набагато страшніший, ніж той коронавірус», — каже лікарка-фтизіатр Світлана Мисько.

Якщо ж у когось із тих людей, які перебуватимуть тут на обсервації, таки підтвердять коронавірус, то їх відправлять на лікування у Львівську обласну інфекційну лікарню.

Фото: Суспільне.

 

Схожі новини