Бюджети громад повинні отримувати більше коштів з ПДФО, – Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Бюджети громад повинні отримувати більше коштів з ПДФО, – Бакунець
01 Березня, 18:10

Бюджети громад повинні отримувати більше коштів з ПДФО, – Бакунець

Новоствореним громадам не вистачає коштів на фінансування важливих витрат, таких як утримання закладів культури, освіти та територіальних центрів. Про це заявив під час Погоджувальної ради Парламенту нардеп Павло Бакунець. Вирішити цю проблему може збільшення частки відрахування податку на доходи фізичних осіб в бюджети місцевих громад.

«Громади отримали на баланс багато нових об’єктів – це заклади медицини, освіти, культури, територіальні центри, які раніше були на балансі старих районів. Але коштів на утримання цих закладів в місцевих бюджетах немає. Допомога з державного бюджету не передбачена, а своїх коштів не вистачає», – пояснює Павло Бакунець, народний депутат від Жовківщини та Яворівщини.

Депутат закликав спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова доручити Комітету з питань бюджету розглянути законопроект №5066, який збільшує на 5% надходження від ПДФО в місцеві бюджети.

«Ми створили нові громади, але не дали їм достатньо ресурсів для забезпечення базових потреб. Я вже мовчу про кошти на розвиток. Ухвалення законопроекту №5066, який пропонує збільшити надходження від ПФДО у бюджети громад, дасть необхідний ресурс. Фактично ми 5% ПДФО з державного бюджету передамо місцевому. Для громад – це буде відчутно», – коментує Бакунець.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року в Україні відбулися місцеві вибори, внаслідок яких в країні утворилися громади, а райони укрупнилися в 5-7 разів. Це один з останніх етапів реформи децентралізації, яка, втім, ще не доведена до логічного завершення.

  • 0
  • 379
Відео