Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Андрій Гнатуш: «Без вільного ринку вакцин – Україні буде непереливки»
01 Квітня, 14:48

Андрій Гнатуш: «Без вільного ринку вакцин – Україні буде непереливки»

Ізраїль – це єдина країна в світі, де вже провакциновано більше 92% населення. Так, розуміємо, що ця країна за кількістю громадян є набагато меншою від України. Але річ у тім, що у них це працює! А от ми, у нашій державі, маємо виходити із тих реалій, які маємо: 500 тисячу одиниць – для 250 тисяч громадян. При чому тут вакцинація проходить не у порядку дії, а сама вакцина деактивується. Якщо, припустимо, флакон розбавляти на 10 ін’єкції, то з кожною наступною годиною – активність препарату падає у два рази.

Ми повинні дозволити Україні випустити на ринок не один лише Covishield. Кожен українець повинен сам вибирати чим він хоче вакцинуватися. Як на мене, тут повинен включитися бізнес. Для того, щоб в нашу країну потрапляли і інші вакцини. Вони і так є: Pfizer, Moderna, – ці препарати присутні у нашій країні, тільки їх на даний момент купують із–під прилавка.

Всі ми прекрасно пам’ятаємо скандали з вакцинуванням за 3 тисячі доларів у Верховній Раді, коли Covishield тільки рухався у напрямку нашої держави. Так от – велика кількість депутатів вже тоді була привита. І це було ще дуже задовго до того, коли оголосили, що Україна буде не Файзером вакцинуватися, а Ковішелдом.

Ми мусимо зрозуміти, що без вільного ринку вакцин – Україні буде непереливки… А без продуманих кроків оптимізації процесів щеплення – нашій економіці буде надзвичайно важко…

Ніхто не сперечається – індійська фармація, це хороша фармація, але знову ж таки, оці бездумні кроки нашого МОЗу, можуть призвести до серйозних наслідків. Гаразд, 250 тисяч людей отримають першу порцію вакцини. А що дальше? Індія вже відмовилась працювати з нами у майбутньому. Пояснюють, що це підриває їхню економіку. Відповідно, не факт, що другу дозу CoviShield отримають всі ті, хто був щеплений нею перший раз. А от змішувати вакцини – точно не рекомендую.

  • 0
  • 241
Схожі публікації