Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Банду геть!» або чому проросійська ОПЗЖ досі у Верховній Раді? – Володимир Марямпольский
06 Січня, 12:00

«Банду геть!» або чому проросійська ОПЗЖ досі у Верховній Раді? – Володимир Марямпольский

Ще 14 грудня 2022 року у стінах українського парламенту було розпочато збір підписів за позбавлення повноважень народних депутатів представників забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя”.

Як зазначають аналітики від «Рух Чесно»: зі слів депутата від “Слуги народу” Олега Дунди, він отримав формальну відмову від спікера парламенту Руслана Стефанчука щодо проведення позачергової сесії для позбавлення мандатів депутатів всіх рівнів від заборонених партій.

У своїй відповіді Голова ВРУ пояснює власну відмову тим, що через воєнний стан “робота впродовж сьомої і восьмої сесій триває у режимі єдиних пленарних засідань”.

Як не прикро, але близько 70 народних обранців різко відмовились ставити свої підписи під зверненням до спікера. Зокрема, фракція «Батьківщина» майже у повному складі проігнорувала ініціативу, посилаючись на рішення Юлії Тимошенко. Поки що єдина народна депутатка з цієї  команди – Альона Шкрум, яка погодилась підписати звернення. Таку ж позицію займають і представники владної фракції «Слуга Народу», а конкретно голова фракції Д. Арахамія і його заступники, голова партії — О. Шуляк та перший заступник голови ВРУ О. Корнієнко, не хочуть позбавляти повноважень місцевих та народних депутатів від партій на зразок ОПЗЖ. Аргументуючи свою відмову через відсутність формальних підстав та напрацьованого правового механізму для видворення цих депутатів з Ради.

На даний час під зверненням про внесення питання позбавлення мандату представників ОПЗЖ до порядку денного наступної сесії вже зібрано близько 96 підписів народних депутатів із 150 необхідних. Найбільше депутатів підписали від фракції «Голос» та «Європейська Солідарність» і збір продовжується.

Тут виникає дивна колізія, оскільки партію «ОПЗЖ» ліквідували за рішенням суду, а її депутати залишилися й продовжують активну «роботу», утворивши дві депутатські групи. Очевидно, що в процесі напрацювання даного рішення потрібно буде вносити додаткові зміни в законодавство. Бо серед конституційних підстав позбавлення мандату народного депутата можливе за власним бажанням, припинення громадянства, смерті чи зникнення без вісті, через недієздатність або за вироком суду. І якби суд за обвинуваченням у колабораціонізмі виніс вирок для депутатів екс-опзж, які залишились, то вони б автоматично були позбавлені мандатів. Самі ж депутати від цієї політсили не збираються добровільно складати свої повноваження.

Також у парламенті напрацьовується інший проект рішення, згідно якого у цих депутатів залишаться представницькі мандати, однак вони не зможуть брати участь в пленарних засіданнях. Що цікаво, на думку багатьох народних депутатів, якщо законопроекти які обмежують діяльність депутатів від ОПЗЖ, все ж таки опиняться на розгляді сесії, то за них обов’язково проголосують.

З кожним днем, стає все зрозуміліше, що рішення про позбавлення мандатів депутатів від проросійських сил, а конкретно саме від ОПЗЖ, досі гальмується через відсутність політичної волі. При чому, такий фактор як лояльне голосування цих нардепів за численні владні ініціативи, дає підстави стверджувати про наявність непублічних домовленостей, які зараз є предметом політичного торгу.

Незважаючи на певний спротив і відверте  небажання в окремих політичних колах приймати таке рішення, процес позбавлення права бути народними депутатами для колаборантів з проросійських сил повинен набути максимального розголосу й публічності, щоб досягнути потрібного для держави результату.

Продовження буде…

  • 0
  • 3187
Схожі публікації