Чоловік і жінка у подружжі – конкуренти? Чи партнери? – Наталія Гром | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чоловік і жінка у подружжі – конкуренти? Чи партнери? – Наталія Гром
03 Жовтня, 09:20

Чоловік і жінка у подружжі – конкуренти? Чи партнери? – Наталія Гром

У моєму подружжі був такий період, коли ми жили тільки на зарплату мого чоловіка. Він приносив всі зароблені кошти мені, щоб я ними порядкувала. Про важливі покупки ми домовлялися разом, а поточні – в тому числі і які книги купити – я вирішувала сама.

Знаєте, коли я побачила, з якою чарівною усмішкою і ніжністю Іван Богдан описував найбільшу цільову аудиторію його книжкового магазину – жінок, які купують книги за кошти своїх чоловіків, я розумію його почуття. Це – романтика. Це – творча співпраця. Це – один із елементів щасливого подружнього життя. Вірю, що в той момент з приємністю згадав, у скільки йому обходяться покупки книг його дружиною.

Так от, за це його особисте спостереження Івана Богдана зацькували, очорнили, обплювали. А його компанія, яку він же і засновував, наступного ж дня відсторонила його від посади. Дуже негідний вчинок! (Є підстави вважати, що й сам скандал дехто, хто отримала від цього власну вигоду, навмисне замовила і роздула на пустому місці).

Як на мене, це – чистої води дискримінація людини за її висновок, який не відповідає «усталеним» стереотипам про сучасну жінку. Зламати людині карєру, перекреслити працю всього життя за одне речення, що не вписується в ідеологію «тотальної толерантності»

І мою честь як дружини, принижує не його зауваження, а злобна реакція феміністок, які вважають саму таку ситуацію принизливою для жінки.

Часто можна побачити картинку з чоловіком і жінкою на бігових доріжках, які змагаються і перебувають у нерівних умовах: перед чоловіком немає перешкод, перед жінкою ж – пелюшки, коляска, пралка, посуд… Мовляв, чоловіки можуть спокійно самореалізуватися та досягати карєрних успіхів у той час, як жінки змушені з великим болем уривати свій дорогоцінний час від карєри та присвячувати його на подолання перешкод – дітям, хаті…

Це стереотипне мислення, при якому чоловік і жінка вважаються конкурентами. Та чи воно правильне? Для чоловіків діти – точно не є «перешкодою» у професійному зростанні? І як ми, як суспільство, дожилися до того, що вважаємо дітей та домашній затишок – «перешкодами»? З нами все добре?

Пригляньтеся до щасливих сімей (так, їх не багато, але вони є). Пригляньтеся до відносин, які між ними панують. Це партнерські відносини. Якщо хочете – це відносини друзів, що засновують своє підприємство, кожен вкладає свою частку, кожен має власні обовязки. Труднощі долають спільно, але й успіхи – теж спільні.

«За кожним успішним чоловіком стоїть мудра жінка» – амінь.

Трішки контексту для тих, хто не чув про «жахливий сексистський скандал» з гендиректором і співзасновником книжкового магазину «Якабу». У середу в прямому ефірі Івана Богдана запитали:

Що ви, як людина, яка збирає велику кількість даних про покупців, може сказати про українського читача? Хто він?
… В цілому більше купують – так – жінки,(приємна усмішка) ну, як завжди, витрачають кошти, які заробляють [нерозбірливо] чоловіки. (Під час цієї фрази – чарівна посмішка. Як він потім пояснював – у цей час згадав, у скільки йому самому обходиться купівля книг його дружиною. І, дивлячись на його посмішку, я розумію, з якою ніжністю він про це згадав).

Ми свого часу формували для себе портрет свого читача через призму якогось портрету. Це:

Селф-мейд;
Це батьки;
Це людина, яка полюбляє читати художку або фантастику.

І далі розповідає, як вони робили підбірки та категорії книг для цих чотирьох цільових аудиторій.

У той же день всі новинні видання загуділи про страшний скандал, сексизм і т.д. і т.п.

Знаєте, я готова побитися на заклад об що завгодно, готова голову дати на відсіч, що ніхто з «обурених» цим висловом жінок, не дивився того інтервю. Максимум – це перейшли за посиланням і переглянули рівно тільки те речення, вирване з контексту. А то й не перейшли, а лиш прочитали його. І страшезно обідилися.

Чому я так думаю? Та бо після того, як прогримів скандал, відео набрало аж 215 переглядів на фейсбуці та 7600 у ютубі.

А наступного дня компанія, яку він же створював, відсторонила його з посади… І знову всі наші новинні видання написали про це.

  • 0
  • 889
Схожі публікації