Чому для щастя важливо знати і обирати власні цінності у житті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чому для щастя важливо знати і обирати власні цінності у житті
11 Вересня, 14:00

Чому для щастя важливо знати і обирати власні цінності у житті

Життя – це величезний супермаркет. Так, можливо, ваші улюблені булочки сьогодні не підвезли. Так, вибір обмежений. Але він все одно величезний. У будь-якому випадку, він набагато більше, ніж ви можете забрати. Вистачить. Усім вистачить. Бажаєте жити щасливо? Тоді перестаньте тупцювати у відділі заморожених продуктів. Не треба придивлятися лише до того, що по акції. І припиніть сумувати з приводу відсутності крекеру певної марки – можливо, його доставлять завтра чи наступного тижня. Не треба думати про те, як бачать вас інші покупці, доки ви робите свій вибір. І не зациклюйтеся на рекламних плакатах, які переконують вас у тому, що якийсь продукт зробить вас щасливим. Краще запитайте себе, чого вам насправді зараз хотілося. З того величезного різноманіття, яке є тут і зараз? Я вас запевняю обов’язково, щось знайдеться.

Цінності – це орієнтири у житті, які допомагають робити вибір із нескінченного поля можливостей. Ми всі володіємо ними, хоча не завжди це усвідомлюємо. А даремно. Усвідомлення допомагає краще орієнтуватися у житті, що значно підвищує шанси щастя у ньому. Цінності мають 4 властивості:

  1. Мотивують нас до дії (навіть якщо ми не усвідомлюємо як приймаємо рішення, ми рухаємось все одно завжди до того, що цінніше, ніж щось інше).
  2. Контакт із ними викликає приємні почуття – радість, задоволення, любов.
  3. Вони роблять мене собою, а вас вами. Це значний зміст особистості, через нього ми спілкуємося зі світом і відтворюємо себе в ньому.
  4. Вони сповнюють життя змістом, сприймаються як об’єктивне благо.

 

Освіта та наука, культура та мистецтво, природа, етика та людські відносини, духовність, сім’я, комфорт, фізичне здоров’я, краса та естетика. Все це і багато іншого може бути вашою цінністю, якщо має важливість для вас і викликає позитивні почуття. Якщо почуттів не викликає – значить це нав’язані ідеали. Відкиньте їх, шукайте далі. А щойно знайшли, залишається застосовувати на практиці.

А на практиці – просто. Замість того, щоб злитись і сваритись, подумайте про те, які цінності зараз відстоюєте. Агресія виникає там, де є загроза якимось цінностям. Замість сварок збільшуйте ці цінності у своєму житті. Коли обмежуєте себе (в їжі, сигаретах, алкоголі) – думайте не про те, чого ви себе позбавляєте, а про цінності які ви таким чином культивуєте. Якщо вам сумно, нудно то замість того, щоб побиватись з приводу того, чого нема, знайдіть яку цінність додати, щоб відчувати себе щасливіше. Цінності – це ідеальний орієнтир.

І та валюта в супермаркеті “Життя” дуже проста – ваші життєві сили. Найцінніше, що у вас є. І що ви сьогодні інвестуєте, щоб примножити своїми діями? І якщо, з якоїсь причини, сьогодні життєвих сил небагато, то це як з грошима – вибирайте, на що ви їх витратите. Варіанти є. Їх достатньо багато. І якщо ви будете вибирати з розумом та серцем, то дуже швидко зможете відчувати себе в світі як дома. Це дуже приємно. Рекомендую.

  • 0
  • 275
Схожі публікації