Cофія Козаренко: “Як побороти лінощі? Поради від спортсменів” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Cофія Козаренко: “Як побороти лінощі? Поради від спортсменів”
25 Січня, 13:34

Cофія Козаренко: “Як побороти лінощі? Поради від спортсменів”

Новий рік відсвяткували, різдвяні свята теж відгуляли. Хештег #післясвят більше не діє, пора брати себе в руки та повертатися до роботи. Хто точно знає, що таке самодисципліна та праця над собою – це спортсмени.  Я часто з ними спілкуюся, захоплююся їх вмінням не збиватись з ритму та йти до поставленої мети. Тому при нагоді я вирішила розпитати, як вони борються з лінощами. Націкавішими порадами ділюсь далі.

 

Олег Тягнизуб, Гіннесівський рекордсмен

«Якщо в голові складений план для здійснення мрії – слово “лінощі” безслідно зникає з лексикону!»

Ярослав Горуна, чемпіон України з карате

«Якби там не говорили люди, але лінощі сидять в кожному і завжди дають про себе знати у моменти фізичної, а особливо ментальної виснаженості. Бажання полінуватися в мене виникає часто, але я рідко цим користуюсь. Перебороти лінощі мені допомагає:

  1. Відчуття відповідальності перед іншими (це для конкретних випадків);
  2. ЧІТКО і ЯСНО сформульована ціль (вона не має бути загальна, максимум конкретики – це позбавляє бачення через “рожеві окуляри” і допомагає вибудувати стратегію);
  3. Тверезе і свідоме мислення. Я прекрасно розумію, як все складеться, якщо не почну діяти і які можливості відкриваються, якщо почну.

В тому і проблема “диванних чемпіонів” (не лише спорт). Розмита ціль (хочу мільйон), яка не відповідає їхній об’єктивній реальності»

Наталія Морквич, чемпіонка Європи з фехтування на візках

«Лінощі властиві всім, я не виняток… Завжди стараюся контролювати себе і часто не підпускати їх до себе.  Як на мене, найголовніше мати режим і дотримуватися його, прокидатися зранку, займатися справами, які запланувала на день, і просто зробити це регулярністю, яка з часом переросте в звичку. Це і робить твій день бадьорим, зарядженим, встигаєш виконати багато справ. Це приносить велике задоволення і дає результат. Звісно не потрібно забувати і про відпочинок, це також важливо!

Я знаю чого я хочу, люблю те, чим займаюся, це й мотивує повертатися до роботи! Насправді, якщо я довго відпочиваю (хоча таке буває рідко, як от на свята), то вже з нетерпінням чекаю на початок тренувань. Я люблю, щоб день був більш завантаженим, розпланованим і для дурниць не було місця!»

Наталія Савчин, капітан гандбольного клубу «Галичанка», чемпіонка України

«Лінуюся частіше, ніж би того хотілось, особливо важко налаштувати себе після довгого відпочинку. Для мене борцем з лінощами є тренер, під його прискіпливим поглядом “просачкувати” не вдасться.

А щодо буденних справ, то завжди найважче почати щось робити, бо потім втягуєшся в процес і лінощі самі відступають. Я себе налаштовую, що дуже швидко все зроблю і зразу буду відпочивати. Інколи спрацьовує.»

Катерина Крива, призерка етапів Прем’єр-ліги з карате та змагань серії А, чемпіонка Європи серед студентів

«Лінощі» вважаю неправильним словом. Недостатньо мотивація, неулюблена  робота – ось це головні причини. Тому в мене такого як лінощі нема.

Якщо хороший спортсмен буде лінуватися, то зіткнеться з розтренованістю організму, що дуже небажано у спорті високих досягнень. Виснаження, втома, – це присутнє завжди, але день на відпочинок і ти як новенький!

Якщо ж Ваш відпочинок затягнувся, а попереду багато справ, раджу взяти записник і все розписати, розрахувати час для здійснення тої чи іншої роботи, мети чи цілі і відразу до неї приступати! Чим більше Вам вдасться зробити виконаної роботи, тим швидше зникнуть “лінощі”.

А ще подобається цитата “Будьте заняті завжди – це найкращі ліки”.»

Станіслав Горуна, переможець Всесвітніх Ігор-2017, призер та переможець чемпіонатів Європи та світу

«Не вірю в лінощі! Вірю у відсутність мотивації. Вважаю, що в будь-якій роботі треба ставити цілі (навіть в найманій роботі) і усвідомлювати для чого ти кожного ранку прокидаєшся. Тому я сам ніколи нічого не лінуюся робити, якщо я знаю для чого це мені. Коли ж не знаю для чого чи для кого я повинен щось зробити – тоді такі справи відкладаю – лінуюся до них братися.

Є проблема в нестачі енергії, втома, іншими словами. Але ж ми говоримо про свята/відпочинок – тому тут, швидше за все, проблема в небажанні повертатися в рутину. Для таких випадків моя порада – ще перед святами чи відпочинком фіксувати в телефоні/на папері/диктофоні список справ, до яких треба повернутися/почати. В останній день відпочинку переглядаєш той клятий список з 48 клятих пунктів і наступного ранку ти психологічно готовий їх виконувати, усміхаючись цілий день.»

Василина Кириченко, чемпіонка Європи з дзюдо (серед спортсменів віком до 23 років)

«Лінуюся часто, то моя проблема. Взяти себе в руки допомагає совість, яка гризе. Взагалі потрібно відчувати себе і знати межі, тобто розуміти скільки часу потрібно для відпочинку і дозволити собі цей час потратити, як хочеш. А далі, будь добрий, працюй! Ще потрібно любити те, чим займаєшся і тоді йти і працювати захочеться само собою.

Відпочинок – це перезавантаження, він і дає тобі цю мотивацію до роботи. Мотивує лише те, що потрібно повертатися у форму і вдосконалюватися, бо чим більше без спорту – тим потім важче відновитись.»

Євген Кісілюк, чемпіон «України»

«Лінуюсь я дуже часто, але ця лінь через те, що завжди тренуюся, втомлююся і нічого не хочеться після тренування. Аби перестати лінуватись і взятися за роботу мені допомагає сила волі і розуміння, що лінощі не дадуть прогресу не лише в спорті, а й загалом в житті! Щоб почати працювати після відпустки або вихідних мені особливої мотивації не потрібно! Бо щоб прогресувати – треба працювати і лінощі тут не помічник! Але й не потрібно забувати про відпочинок.»

Оксана Лівач, призерка чемпіонату світу з вільної боротьби

«Взагалі лінощі для мене – це зло, яке потрібно бороти у собі кожен день! Звісно, як і у всіх, відчуття лінощів є часто, але перед собою ставлю ціль. Ніщо не повинно заважати, якщо ти дійсно сильний. Особливо найважче зібратися після свят або тривалого відпочинку. Спочатку все здається простим, ніби все добре, але потім починається пік і тобі хочеться все кинути. Я особисто говорю собі, що потрібно ще трішечки потерпіти, бо немає нічого в житті, чого ми не могли б пройти! Просто багато людей здаються до того як дійдуть до своєї мрії, тому коли важко – потрібно терпіти!

І, звісно, вартує вирішити для себе самого, чого ти прагнеш. Якщо хочеш досягнути успіху, то лінощі для тебе – неприпустимі. Ніколи не бачила успішних людей, які були би лінивими!   Якщо у вас є цілі та мрії у житті – то ніщо не має зупиняти!

Я борю свою лінь ще більшою зайнятістю, шукаю більше справ, щоб зайняти свій день хорошими справами. Для мене важливим фактором мотивації є щоденник самоконтролю, який особисто веду щодня і записую всі свої завдання на кожен день та подальші цілі! Це свого роду обіцянка у письмовій формі, яку ти маєш виконати і довести просто для себе!»

  • 0
  • 2083
Схожі публікації