Держава збільшила податки і втратила 12 мільярдів гривень, – Василь Курій | Львівська мануфактура новин
Держава збільшила податки і втратила 12 мільярдів гривень, – Василь Курій
17 Січня, 18:45

Держава збільшила податки і втратила 12 мільярдів гривень, – Василь Курій

На першому місці військо, це зрозуміло. Але армії без тилу не існує, і чим слабші тили – тим менше шансів отримати перемогу на полі бою.

Недолуга політика держави щодо економіки, зокрема, до малого і середнього бізнесу призвела до того, що в рік ми не доотримаємо до бюджету щонайменше 12 мільярдів гривень.

12 мільярдів, які дуже потрібні для оборони країни.

За офіційними даними, в 2024 році в Україні закрили майже 210 тисяч фізичних осіб-підприємців. Приріст закритих ФОПів склав понад 32% у порівнянні з 2023 роком. Це найвищий показник закриттів за останні 5 років. Найбільше закривали ФОПи у секторі роздрібної торгівлі та ІТ.

Найбільша лавина закриття ФОПів припала на жовтень, саме тоді уряд анонсував нові податки і до того часу ФОПи остаточно втратили надію на економічне бронювання.

Страшно нерозумно і навіть злочинно піднімати податки в час війни, тиснути на бізнес, не рахуватися з ним.

Мова цифр: 210 тисяч закритих ФОПів множимо на мінімальні відрахування в місяць – 4200 гривень, дорівнює 882 мільйони гривень.

Майже 1 мільярд гривень, і це тільки ЄСВ, єдиний податок та військовий збір. Якщо ФОП платив собі зарплату, плата майже подвоюється, якщо мав найманих працівників -відрахування збільшуються в десятки разів. А коли ФОП 3 група – це ще 5% (вже 6%) від обороту, такі ФОПи в місяць сплачують податків на суму 30-50 тисяч гривень.

Тож 1 мільярд в місяць, в рік це 12 мільярдів – це самий мінімум! Можливо, збільшили податки і ця сума перекриється, але це – жити одним днем!

І на завершення, розпочався 2025 рік, спілкуюся з малим бізнесом і не знаю такого ФОПа, який не думає про закриття, в тому числі і я.

Тож, панове депутати та урядовці, зупиніться. Якщо вам не потрібна наша країна – їдьте нафіг, дайте тим, хто тут залишився хоч якийсь шанс.

  • 0
  • 2397
Схожі публікації