Енергетична криза, міграційний тероризм та закон про столицю: про важливе з Оксаною Юринець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Енергетична криза, міграційний тероризм та закон про столицю: про важливе з Оксаною Юринець
23 Листопада, 13:10

Енергетична криза, міграційний тероризм та закон про столицю: про важливе з Оксаною Юринець

Головними темами, які хвилювали суспільство останніми днями, були пов’язані з намаганням «Слуг народу» проштовхнути закон, мета якого – знищення місцевого самоврядування та узурпація влади. Крім того, країна зіткнулася з новим видом гібридної агресії з боку Росії – міграційним тероризмом. А над Україною нависла загроза енергетичної кризи.

Про це й не тільки – з Оксаною Юринець, лідеркою партії «УДАР Віталія Кличка» на Львівщині.

Закон про столицю

Цього тижня велися запеклі дискусії з приводу нового законопроєкту про столицю, який пропонують та хочуть прийняти «Слуги народу». Якщо по суті, вони пропонують, щоби голову Київської міської державної адміністрації призначав Президент України. Зараз же голова КМДА обирають люди й ним Віталій Кличко, є лідер партії «УДАР» і це муляє око чинній владі.

Кожна місцева громада сама має обирати свого лідера, щоби він захищав її інтереси, працював на благо свого міста й коли не виконував деякі зобов’язання, то ця громада могла контролювати його роботу, висувати претензії та допомагати у розв’язанні незакритих задач. Тим паче – коли мова стосується Києва. Ну просто не може призначатися Президентом людина, за яку голосують понад 50 % мешканців міста, яка має такий рівень легітимності й керує найбільшим містом країни.

Тому ці дії «Слуг» є спробою узурпувати владу в країні. Добре, що цей закон поки не прийняли. Але є велика ймовірність, що Верховна Рада знову повернеться до його розгляду. Тож маємо тримати руку на пульсі новин і робити все, аби це питання більше не розглядалося. Бо якщо сьогодні президентська фракція забере собі право призначати очільника Києва, то завтра почнеться наступ на місцеве самоврядування Львова та інших міст України.

Місцеве самоврядування – це основа європейської політичної культури. Раніше існувала така інституція як Магдебурзьке право, котра давала містам право на самоуправління. Саме ця інституція пройшла свою еволюцію та перетворилася в те, що ми сьогодні називаємо місцевим самоврядуванням – право кожної громади обирати своїх очільників, мерів, депутатів та контролювати їх діяльність. Це право не можна віддавати Президенту, бо в країні повинна діяти реальна система поділу влади, система стримування та противаг.

Міграційна криза на кордоні Європи та Білорусі

На початку тижня ми спостерігали за ситуацією на білорусько-польському та білорусько-литовському кордонах й обговорювали, що ж робитиме Україна, коли мігранти спробують нелегально перетнути кордон нашої держави. Вже ближче до кінця тижня пробували перетнути кордон з Україною.

Фактично, те, що робить Білорусь та Росія – це міграційний тероризм. Звідки ті люди, які знаходяться на кордоні з Польщею, там опинилися. Їх привезли навмисно привезли літаком до Білорусі. Цей процес хтось же організував. І ці люди опинилися у коридорі: з однієї сторони польські прикордонники захищають свою країну, з іншої іншої– сили ФСБ Росії та КДБ Білорусі дають їм вказівки, де можна прорвати кордон, організовують цей процес.

 

Тому це все не просто так. Ці люди не є біженцями, вони не могли потрапити у Білорусь без перельоту, який коштує недешево. Це все продумана операція, частина гібридної війни, полігібресія Росії та Білорусі проти Європейського Союзу. Чому так? Бо Росія через страх санкцій не може самостійно проводити такі спецоперації. Тому вона робить це через Білорусь.

 

Самопроголошений диктатор Білорусі зараз діє так агресивно, бо йому вже не треба берегти своє обличчя та репутацію перед Європою, бо ЄС – і так не визнає Лукашенко президентом країни. Але це не є його окремішня гра – Лукашенко повністю підконтрольний Росії.

 

Як діяти Україні в цьому ворожому оточенні? Мати чітку позицію та бути суб’єктною на міжнародній арені. Ми маємо хартію із США та договір про партнерство з Великою Британією. Що нам дають такі міжнародні угоди? Зокрема, у хартії є чітке формулювання «в умовах триваючої російської агресії».

 

Там є розділ «Безпека та протидія російській агресії», а в другому абзаці цього розділу є посилання на Будапештський від 5 грудня 1994 року. Також важливим є четвертий розділ, в якому йдеться про економічну трансформацію

 

Загалом, хартія із США та угода з Британією – це стратегічна співпраця, з допомогою якої дві найпотужніші західні країни допомагають Україні стати сильнішою – покращити озброєння, провести реформи судової системи, дати лад у сфері охорони здоров’я та боротьбі з пандемією корона вірусу.

Тому в нас є чіткий план дій і ми маємо працювати над підсиленням країни по всіх фронтах.

Сьогодні у світі є всі ознаки наближення енергетичної кризи. Вона може проявитися не лише у вигляді планових, «віялових» відключень електроенергії, а й загалом – у неконтрольованих масових перебоях з подачею енергії.

У нас критично малі запаси вугілля. Станом на 17 листопада на складах ТЕС і ТЕЦ знаходилося 371 тис. тонн вугілля, це на 2 млн тонн менше планових запасів, затверджених Міненерго.

Маємо велику кількість бездіяльних енергоблоків: на 15 ТЕС зараз експлуатуються лише 26 енергоблоків з 88, на АЕС з 15 енергоблоків працюють 11, інші перебувають на плановому ремонті. Критично велика проблема з імпортом енергоносіїв, адже 1 листопада Росія зупинила експорт енергетичного вугілля в Україну та обмежила постачання скрапленого газу до рівня 30% від задекларованих обсягів».

«УДАР Віталія Кличка» запропонував заходи, щоб уникнути енергетичної кризи у країні. Потрібно негайно скликати державний антикризовий енергетичний штаб, залучивши до його роботи голів найбільших міст України

Необхідно розробити новий графік роботи АЕС і перенести всі не критичні ремонти перенести на весну 2022 року. Домовитися про додаткове постачання імпортного вугілля – до 2 млн тонн з Польщі, США, ПАР чи Колумбії. Дозволити використовувати газ як резервний вид палива в обсязі 1,2-1,5 млрд кубів.

В цілому ж Україна має стати енергетично незалежною. Потрібно розвивати атомну енергетику, добувати власний газ та частково залучати ресурси зеленої енергетики. Таке комплексне поєднання різних джерел енергії дасть нашій країні справжню енергетичну незалежність.

  • 0
  • 718
Схожі публікації