Генератори: як користуватися безпечно і законно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Генератори: як користуватися безпечно і законно
14 Грудня, 16:46

Генератори: як користуватися безпечно і законно

Актуальна тема цієї зими – законне використання генераторів у своєму житті. Так, генератори дійсно можуть врятувати ваш бізнес та допомогти вдома. Проте просто купівлею не обійдеться. Найцінніші поради для збереження коштів, нервів та подекуди Вашого життя.

 

Почнемо з простого – техніка безпеки:

  • Генератор можна використовувати лише на відкритому повітрі.
  • Місце розташування від будівлі має сягати не менше 6 метрів, адже вихлопні гази з електроприладу небезпечні для життя.
  • Генератор має бути захищений від вологи, тому при опадах він обов’язково має бути під накриттям.
  • Не змішуйте різні види мастила, теж стосується і пального.
  • Заправляти генератор можна лише вимкненим (якщо ви його вже вмикали і потрібно дозаправити – дочекайтеся, поки всі запчастини охолонуть).
  • Не залишайте пальне біля генератора, адже воно може спалахнути.
  • І основне – у вас завжди під рукою має бути вогнегасник порошкового або вуглекислотного типу.

Нашумівше питання про екологічний податок та чи змушені будуть платити бізнес та громадяни екологічний податок за використання генератора. Так, якщо використовуватимуть 200 тонн пального на рік для його роботи. Податкова служба віднесла генератори до стаціонарних джерел забруднення, проте екологічний податок застосують лише до тих, чий обсяг викиду вуглекислого газу (СО2) перевищуватиме 500 тонн на рік, що дорівнює використанню 200 тонн палива. Якщо Ваша потужність значно менша, екологічний податок Вас не стосується.

Порядок здійснення роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального визначено статтею 15 Закону № 481 “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (зі змінами). Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

 

Проте Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВРУ звільнити від ліцензування зберігання пального для генераторів обсягом до 2 тис. літрів та відповідний законопроєкт “Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України” №8196 від 10.11.2022 вже проголосований у першому читанні.

За словами Гетманцева Д.О. голови комітету, пальне у більших обсягах для заправлення генераторів платники податків матимуть право зберігати на підставі декларації, що подається суб’єктом господарювання до ДПС. Такий порядок діятиме протягом воєнного стану і 30 днів після його завершення.

Важливо, що для фізичних осіб жодних дозволів на зберігання пального не потрібно. Проте завжди пам’ятайте про власну безпеку.

Наостанок,  Львівська міська рада прийняла програму компенсації вартості генераторів для власників багатоквартирних будинків. Сума відшкодування становить 50% ціни, проте не більше 30 тисяч грн. Компенсацію зможуть отримати власники малого та середнього бізнесу у Львові у сфері ресторанного господарства та роздрібної торгівлі харчовими продуктами звернувшись з відповідними документами до центру надання адміністративних послуг.

 

Єлизавета Коць

Доктор філософії у галузі права

Керівник юридичного відділу ЛКП «Муніципальна обрядова служба»

  • 0
  • 3949
Схожі публікації