Невдовзі Україна може втратити територію, площею як Тернопільська область, – отець Роман Гром | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Невдовзі Україна може втратити територію, площею як Тернопільська область, – отець Роман Гром
20 Квітня, 17:26

Невдовзі Україна може втратити територію, площею як Тернопільська область, – отець Роман Гром

Згідно змін до Постанови КМУ № 1147 «Про прикордонний режим» вводяться обмеження для 5-ти кілометрової смуги. Прикордонники вимагають, щоб місцеві жителі брали дозвіл на проживання у своїх домівках. Всі гості, відвідувачі, туристи, згідно пропонованих змін, мають за 10 днів до планованого в’їзду писати заяву на дозвіл на в’їзд. Також прикордонна служба хоче контролювати всю господарську, економічну та туристичну діяльність, даючи або не даючи дозволи на працю, на встановлення відпочинкових зон і на будівництво туристичних об’єктів.

Для тих, хто не проживає у 5-ти кілометровій смузі і не має зв’язку з місцевими, хочу пояснити, що ці села і міста є такими самими, як і всі інші в Україні, і мають такі ж самі проблеми, як занепад, слабу економічну активність, демографічну кризу та інші. Часто ці проблеми поглиблюються тим, що кордон тут закритий і села та містечка є кінцевими точками.

Так як і в інших, жителі цих сіл і містечок борються за свій край, намагаючись розвивати економіку та інфраструктуру. Не потрібно мати вищу економічну освіту, щоб зрозуміти, що при введенні такого режиму, який нагадує зону гетто, вся територія дуже швидко зазнає крайнього занепаду і стане сірою зоною.

Для, хто не розуміє:

Хто захоче будувати тут ферму?

Хто захоче розвивати кооператив?

Розвивати туристичні об’єкти?

Завозити нову пошту?

Хто захоче тримати магазини?

Хто захоче хоч що-небудь тут інвестувати?

Хто захоче здійснити подорож сюди?

Якщо порахувати, то 5-ти кілометрова прикордонна зона з Євросоюзом та Молдовою (без врахування кордону з росією, Білоруссю і лінії кордону рівненських громад з Польщею) СКЛАДАЄ 12 тисяч квадратних кілометрів… Це територія Тернопільської області..!

Добре, якщо відмінусувати іще кордон з Придністров’ям, то площа буде приблизно як Чернівецька область.

Вдумайтесь! Наші воїни життям і кров’ю борються за кожен метр нашої української землі, а тут якась постанова ставить хрест на цілій області!

Хтось хоче собі спецобласть для власних потреб?

Чи це просто дурість чиновників, що і близько не знають, що таке кордон та його охорона?

Жителі прикордонних сіл на Самбірщині не погоджуються з цією постановою, тому що мають власну гідність та відчувають відповідальність за свою землю. І для координації зусиль створюють громадське об’єднання “ЄвроКордон”.

  • 0
  • 83310
Схожі публікації