Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Христина Радванська: “Я не є екоактивісткою і мені далеко до Грети Тунберг, але …”
15 Січня, 16:41

Христина Радванська: “Я не є екоактивісткою і мені далеко до Грети Тунберг, але …”

Більшість чули про Австралію, про останні природні катаклізми і про падіння українського Боїнга-737. Щирі співчуття сім’ям загиблих. Це одна з найбільших катастроф в історії української авіації. Проте мало хто із нас по-справжньому переймається чужим горем.

Близько 500 мільйонів тварин – неможливо спокійно і адекватно реагувати на таку цифру. 

«Україна від Австралії далеко». Далеко, але краще вчитися на чужих помилках. За даними Держслужби статистики, в Україні кожного року вирубують понад 40 тисяч гектарів лісу. За останні 15 років знищили близько 800 тисяч гектарів лісу. Хіба це не катастрофа? Хіба ми так трепетно бережемо заповідники?

Коли буде зрубано останнє дерево, тоді «ви» зрозумієте, що гроші не можна їсти.

«У мене своїх проблем достатньо, а тут ще коали і кенгуру». Так, у нас у всіх і кожного свої проблеми, але не можна бути такими черствими. Сьогодні коали і кенгуру, а завтра можуть бути «наші» лисиці і вовки…

«Чим я можу один допомогти так далеко від Австралії».  Та якщо не доларом, то молитвою. З Богом завжди легше.

В океані теж гинуть цілі види. До Світового океану щороку потрапляють 12 мільйонів тонн пластику. Хіба ця цифра не є страшною?

«Вони» розпалюють війни, «ми» дивимося в кого остання модель телефону і чи «моя» кофтина дорожча за ту, що у подруги.

Деякі з нас готові із шкіри вилізти, щоб «був унітаз як в ***».

Сьогодні природа демонструє, наскільки ці всі речі є дрібними, неважливими і крихкими на фоні катастрофи світового масштабу.

Може, нам варто взяти відповідальність за все, що ми зробили? Всі ми. Я, ти, він, вона, вони – всі.

Може настав час згадати, що Земля наш дім. Сьогодні вона горить і б’ється в агонії. Природа нам показує, наскільки ми безсилі і беззахисні перед її гнівом.А ми далі продовжуємо ненавидіти один одного в інтернеті.

Планеті не потрібні «успішні люди», їй потрібні цілителі. Планеті не потрібні люди, які витрачають на відпочинок 500 тисяч доларів, і жодного долара для порятунку флори і фауни, їй потрібні рятівники. Планеті все одно хто у нас, клоун чи Порошенко, їй потрібні свідомі громадяни. Планеті не потрібно «відчути» удар ядерної зброї, їй потрібні жителі, які не хочуть війни.

Що ми залишимо після себе ?

Руїни, обгорілі ліси, ненависть і смерть?

Джерело: Facebook

  • 0
  • 165
Схожі публікації