Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ірина Моряк: “Як місцеві громади залежать від змін з Києва”
13 Жовтня, 17:50

Ірина Моряк: “Як місцеві громади залежать від змін з Києва”

Місцеві громади в очікуванні, самоврядування «в підвішеному стані». Вибори до місцевих рад: дострокові чи чергові? Акциз забрали в державний бюджет, хоча він один з основних елементів місцевих бюджетів. Проєкт бюджету України на 2020 рік передбачає скорочення бюджетів ОТГ. 

Коли місцеві вибори? Законних підстав для проведення дострокових місцевих виборів в Україні немає. Тільки «політичні». Якщо влада Зе порушить Конституцію, то це буде відомо вже цього місяця. Та якщо відповідних змін до Конституції не буде – вибори відбудуться восени 2020 року.

Запропонований Урядом проєкт бюджету на 2020 рік показує, що ключові реформи – освіти та децентралізації – будуть сповільнені, або зупинені зовсім. Все тому, що на них виділили мінімум коштів. Однак варто розуміти, що зупиняти реформи на цьому етапі не можна!

Чому забрали акциз з місцевих бюджетів? Акцизний податок має бути загальнодержавним, але мали б бути певні компенсатори, для прикладу зарахування 100% ПДФО до місцевих бюджетів. Це для того, щоб нівелювання втрат надходжень від акцизного податку з палива.

Ринок землі? Зараз це питання – політичне. Багато маніпуляцій. Зареєстровано десятки законопроєктів. Останній, від команди Зе передбачає можливість отримання величезної земельної території однією людиною. На Львівщині – 1,24 млн га сільгоспугідь. Тобто, один власник може викупити 186 тис га (15%), а це всі угіддя Сколівського (37 тис. га), Турківського (44 тис. га), Старосамбірського (58 тис. га) і Стрийського (46 тис. га) районів. Тобто, майже вся передгірна і гірська зона Карпат – в одні руки. Може виникнути “господар Карпат” обласного рівня.

Щодо районування області є кілька версій:

П`ять – Львівський, Дрогобицький, Самбірський, Червоноградський і Золочівський райони, шість – з включенням Городоцького району, сім – з включенням Яворівського району. Що буде з кількістю районів невідомо. Активісти громад зараз активно виступають за збереження Яворівського району. Готують акції та пікети.

Вибори до 86-ти громад в Україні 22 грудня 2019 року говорять про те, що скоріше за все місцеві вибори будуть строковими.

Фото: соціальні мережі

  • 0
  • 305
Схожі публікації