Ірина Яремчук: “Коли ЗНО позаду” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ірина Яремчук: “Коли ЗНО позаду”
22 Травня, 16:16

Ірина Яремчук: “Коли ЗНО позаду”

Коли я спитала у мами про емоції, які вона переживала у мій випускний рік, вона довго не вагалася. «Я була впевнена у своїй дитині», – коротко відповіла. І я виразно пам’ятаю цю впевненість. Мені не намагалися нав’язати репетиторів – за десятиріччя участі в олімпіадах я вивчила систему охоплення значних обсягів інформації незгірше професійного ментора (принаймні, так здавалося на той час). Я не купувала модного препарату «Луцетал» і не злягала з нервовим виснаженням час від часу. Але впевненість не рідко піджирали сумніви – родичі розпитували про порядок пріоритетів при подачі заяв і розглядали як безпрограшні варіанти нижче другого порядку у списку. А мені думка про те, що ці варіанти доведеться розглядати як реальність, а не ефемерну вигадку в цифрових гратках, здавалася просто нестерпною. І якщо із захопленням журналістикою мало-помалу почали звикатися, то розуміння того, що це заняття малюється у моїй голові фахом, а не хобі, не сповна прийшло і досі.

Алгоритм дій абітурієнта до смішного простий: спочатку одинадцятикласник обирає дисципліни, які потрібні йому для вступу, тоді натхненно штудіює їх, і зрештою складає ЗНО. Вже за результатами іспитів формує електронний кабінет абітурієнта і подає заяви до вишів, розставляючи пріоритети у порядку спадання. Якщо результати іспитів задовольняють вимоги університету, абітурієнт вступає на бюджетне місце, якщо ж ні – бере участь в конкурсі на спеціальність нижчого пріоритета і т.д. Якщо бали іспитів не дозволяють абітурієнту зайняти бюджетне місце, за ним все ще залишається право вступу на контракт.

Уникнемо метафор про недоспані ночі. Пропущені шкільні заняття на користь зустрічей із репетитором, гарячі весняні години, проведені в задушливому кабінеті, а не затишному парку, не переглянуті серії «Гри престолів» – от що насправді кладе на карту абітурієнт 2019.  Закликаю зріліше покоління: утримайтесь від необґрунтованої критики: коли тобі 16, все вищеперераховане – неабиякий подвиг! Настає день Х. Якщо не добігати перед іспитом в останню мить, можна провести розвідувальні дії. Обережно, спойлер: ви з’ясуєте, що рівень знань у всіх випускників різний і в одній аудиторії з вами писатимуть майбутні студенти передових вишів та майбутні 120-бальники. «Орієнтуйтеся тільки на себе» – це правило Макс Фрай радив взяти за життєве кредо. Актуальне воно і в екзаменаційній залі.

Дорогі випускники та батьки майбутніх абітурієнтів! Нехай вам щастить на ЗНО – 2019! Будьте терплячі  і пам’ятайте: навіть якщо логарифми та функції не згодяться вам у житті, математика навчить вас, що для кожної задачі є вирішення!

  • 0
  • 1095
Схожі публікації