Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ірина Яремчук: “Розчарований виборець може просто відмовитися грати у таку складну гру”
13 Лютого, 21:03

Ірина Яремчук: “Розчарований виборець може просто відмовитися грати у таку складну гру”

За традицією, полювання на електорат розпочинається вже за два роки напередодні виборів. І кожну ініціативу чи обіцянку варто розглядати саме в цьому контексті.

Та український виборець змінився. Як і змінилися методи агітації кандидатів. Дедалі частіше вони діють «від супротивного». Те, що реклама для одного, стає антирекламою для іншого.

І Закон України не забороняє цього робити.

Стаття 51 про форми і засоби передвиборчої агітації каже:

«Передвиборча агітація може здійснюватися у будь-яких формах і будь-яких засобах, що не суперечать Конституції України та законам України».

І кандидатська діяльність на цьому поприщі виявляється напрочуд вдалою. Сенсаційний компромат на конкурента нещадно чавить його рейтинг. Тобто анти-агітація стає куди дієвішою, аніж просто агітація. А компромату не бракує. При чому на жодного з кандидатів.

Спробуйте назвати бодай одного із незаплямованою репутацією. Як, у списку 41 кандидат і жодного «чистого»? Що ж, передвиборчі перегони працюють саме так. Однак поливання брудом настільки захопило політиків, що вони геть забули одну просту річ: розчарований та розгублений виборець може просто відмовитися грати у таку складну гру. Виборець може відмовитися розплутувати павутиння складних політичних інтриг, обирати «кращого з-поміж гірших».

І це, на жаль, не тільки утопічне припущення. За даними соціологічного опитування Міжнародного республіканського інституту, лише третина респондентів у віці від 18 до 35 років планують взяти участь у виборах-2019.

Цей показник не просто вражаючий. Він жахливий. Бо ж молодь – це ті, хто вистояв у 2013 – ті, хто не пошкодував ані здоров’я, ані репутації, аби довести своє право жити у сильній і вільній державі. І на долю цієї самої держави їм стало раптово так байдуже? Молодь – це ті, хто ухвалюватиме важливі рішення вже завтра і ті, чия думка має значення вже сьогодні.

То хіба вони можуть залишатися осторонь?!

  • 0
  • 1260
Схожі публікації