Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Іван Пашков: «Вибори завершаться, а завдання перед Україною будуть ті ж»
04 Квітня, 21:30

Іван Пашков: «Вибори завершаться, а завдання перед Україною будуть ті ж»

Перший тур виборів, як кожна стресова ситуація, спровокував надзвичайну активізацію суспільства. І у фейсбуку, і в кафе, і на роботі топ- темою є результат у першому турі і прогнози на другий.
На жаль, результати спровокували розкол суспільства та взаємні образи. Це саме те, чого прагне ворог і ми самі допомагаємо йому досягнути цілі.
Вибори завершаться  і наступного ранку знову зійде сонце. Завдання перед Україною будуть ті ж, незалежно від їх результатів, і реалізувати ці завдання може лише Монолітний Народ, а не розрізнені ворогуючі групи.
Так склалось історично, що Україна розділена на дві частини: патріотично налаштовану західну, і століттями русифіковану східну. Більше трьох століть знищувалось усе, що асоціювалось з Україною: церква, мова, культура. І не минули безслідно ці століття. А коли сто років тому була перша спроба відновити незалежність, вона була втоплена у крові. А після цього справу довершили Голодомор та Розстріляне Відродження.
Зараз нова спроба відновити нашу ідентичність. Вона вже успішна і незворотна, але без боротьби ворог не відпустить. Це треба розуміти і не підігравати йому, розділяючи Україну.

Що ж відбулось у першому турі?

По-перше, респект діючій владі за демократичність виборчого процесу. Це помітили усі. І навіть Тимошенко, яка почала стягувати під ЦВК недотітушок, вимушена була відмовитись від протестного сценарію: не було чого дорікнути.
А чи настільки негативною була роль Зеленського? Уявімо, що він не брав участі у виборах Тоді його електорат розділився би на кілька частин: частина просто б не прийшла на вибори, ще частина підтримала б на виборах Бойка, а ще хтось Тимошенко. До Порошенка та інших кандидатів відійшла б незначна частина. І що б ми отримали в такому випадку? Вихід у другий тур Тимошенко і Бойка. А тепер уявіть вашу реакцію на такий другий тур. Добре, що Ахметов вирішив не підтримати такий сценарій і проігнорував ці вибори, висунувши Вілкула (і не використовуючи свій медіаресурс), який відібрав у Бойка достатньо голосів, щоб не пустити його у другий тур.
Враховуючи стартовий рейтинг Порошенка його вихід у другий тур – це вже подвиг і без участі у виборах Зеленського він був неможливим. Так уже повелося, що українці у всіх своїх проблемах звинувачують владу чи ще когось, і не розуміють (сподіваюсь, поки що) – своє майбутнє кожен повинен будувати власними руками. Згадую Ющенка, який після першого президентського терміну набрав на виборах всього 5%. Я боявся чогось подібного і цього разу, але Порошенкові вдалось прорватись у другий тур. І це вже півсправи. Уся передвиборча кампанія проходила під гаслом “Усі проти Порошенка”, проте йому все ж вдалось подолати цей шалений опір.

Що ж далі?

Будемо відверті: шансів на перемогу Порошенка в другому турі не так уже й багато, хоча вони є. У першу чергу через те, що усі кандидати, які не вийшли в другий тур, його не підтримують. Якщо з Бойком усе зрозуміло і його електорат буде голосувати за Зеленського тому, що той російськомовний, і Петро Порошенко для них як червона ганчірка для бика, то позиція Гриценка для багатьох стала сюрпризом. І нехай там що було причиною такої позиції, вона не є державницькою і вона на шкоду Україні. Тим, хто за нього голосували у першому турі, потрібно зробити висновки. Я свої висновки по цьому кандидату зробив ще після його перебування на посаді міністра оборони під час президентства Ющенка, оскільки звик оцінювати людей в першу чергу по результатам їх діяльності: його роль у розвалі української армії далеко не остання. Звертаюсь до виборців Гриценка: проявіть державницьку позицію і підтримайте у другому турі Порошенка, щоб потім нам з вами разом не довелось знов усе виправляти, як було після обрання Януковича.
Також закликаю патріотичну частину електорату Смешка, Ляшка та Тимошенко також в другому турі прийти на вибори та проголосувати не “проти Порошенка”, на протиставлення до якого позиціонували себе підтримані вами кандидати, а проголосувати “За Україну”, для якої ми разом можемо виграти трохи часу на шляху до тієї омріяної держави, у якій ми всі хочемо жити.
Звертаюсь до Славка Вакарчука: дякую за відеозвернення, з яких чітко зрозумілі життєві орієнтири та пріоритети і можна зробити однозначні висновки. Sapienti sat – розумному досить. Але, на жаль, далеко не всі виборці sapienti, і тому я прошу чітко озвучити ім’я кандидата, якого підтримує Святослав Вакарчук. Це особливо важливо для молоді, яка не знайшовши серед кандидатів свого репрезентанта, просто підтримала наймолодшого. Якщо такі авторитети як Вакарчук чітко озвучать свій вибір, є надія, що частина молодих людей змінить свою позицію у другому турі. І не потрібно боятись “замазатись” від антирейтингу Порошенка. Особисто я в такому випадку буду підтримувати політичну силу Вакарчука на майбутніх парламентських виборах.
Показовим для мене було голосування на деяких львівських дільницях: Зеленський переміг лише в тюрмах, СІЗО та гуртожитках Політехніки. Звертаюсь до викладачів цього вишу: це ваше недопрацювання; ви не вклали вашим студентам правильних життєвих орієнтирів. Але є ще можливість усе виправити. І не потрібно їх лякати тим, що якщо вони сьогодні так голосують, то завтра будуть у тюрмі. Навпаки, потрібно просто розкласти усе по поличках і показати відсутність будь-якої позитивної програми у підтриманого ними у першому турі кандидата.
Звертаюсь до Команда Зеленського: у вас дуже професійно технологічно побудована стратегія кампанії. Чого вартує лише робота головної зброї – телеканалу 1+1. Я особисто перестав дивитись цей телеканал з того часу, коли у кожному випуску новин у прайм тайм 5 хвилин відводилось для антиреклами Порошенка. Чого вартує лише сьогоднішня спроба змінити правила гри на дебатах і перевести завідомо програшну подію для себе у зручний та звичний формат шоу. Браво стратегам штабу. Але перемагати у виборах і керувати державою у такий непересічний час – це різні речі. Мені здається, сам Зеленський чудово це розуміє. Тому я закликаю Володимира не брати на себе той хрест, який йому не під силу буде нести з високо піднятою головою.
Перед виборами я прогнозував саме такий результат у першому турі (несподіваним став лише відрив першого місця від другого) і акуратне “злиття” Зеленським перед другим туром. Зараз же, коли перемога майже у кишені, є величезна спокуса усе ж взяти цю перемогу собі. Але чи виграє від цього Україна і сам Зеленський. Переконаний, що ні. І, думаю, сам Володимир це розуміє. Відсутність базових знань управління та досвіду неминуче призведе до колапсу влади та нового Майдану. Під час минулої турбулентності Росія захопила Крим без будь-якого опору. До чого може призвести нова нестабільність ніхто не знає. Але впевнений, ні до чого хорошого. І концентрація ворожої техніки на нашому кордоні – найкраща цьому ілюстрація.
Я звернув увагу, що Порошенка підтримує більша частина тих, кого звично називати “середній клас”. Це саме той фундамент суспільства, який у жодному разі не дасть сьогодні Україні звернути з вірного шляху. Саме ці люди вкупі зі студентами та іншими патріотами уже двічі на Майдані виправляли помилки голосувань інертної більшості. У випадку спроб звернути з правильного шляху ці ж люди зроблять це знову. Але дуже б хотілось, щоб не довелось витрачати безцінний час на нову боротьбу. Краще його використати для будівництва сильної та процвітаючої України.
Якщо говорити про результати президентства Порошенка, то для мене очевидні дуже значні зрушення та динаміка змін. Жодна країна світу не змінюється зараз настільки швидко як Україна. Не буде перераховувати усі досягнення, зверну увагу лише на найважливіші на мою думку: створення помісної церкви, поширення української мови, відкритість кордонів Європи, зміцнення армії. Церква є наріжним каменем, фундаментом, на якому будується держава. Тому відновлення Української Церкви дає впевненість в існуванні нашої держави у майбутньому. Відсутність української мови в Криму та на Донбасі (у Криму здається була лише одна українська школа, а на Донбасі близько десятка) і була основною причиною колаборації та підтримки частиною населення окупантів. Як казав нині покійний Михайло Сирота (батько Конституції України), ми живемо в окупованому інформаційному просторі. Це він казав ще у 2000-му році. І саме російськомовність деяких частин України робить їх вразливими до ворожої пропаганди. А це сьогодні головна зброя війни. Тому зрушення у цій площині також є будівництвом фундаменту держави та унеможливлення в майбутньому її захоплення ворогом.
Звичайно, до Порошенка також є дуже багато претензій. Хтось хотів би більш швидкого поступу у Європу та НАТО, хтось хотів би помітного економічного росту та збільшення власних доходів. Мої особисті претензії стосуються тих повноважень Президента, які полягають у кадрових призначеннях правоохоронців. Правоохоронна система повинна забезпечити невідворотність покарання. Особисто у мене є багато питань до Прокуратури, а нинішній Генеральний прокурор нездатний забезпечити ефективне функціонування цього органу. Потрібно відійти від принципу “призначення своїх” на відповідальні посади. А якщо усе ж призначені свої, то з моменту призначення вони повинні перестати бути частиною “команди президента” та користуватись індульгенціями. Вони служать Україні і повинні нести відповідальність за незадовільні результати роботи (на мою думку, це стосується Луценка) та за корупційні дії у випадку наявності вини. Саме розтиражований Бігусом скандал в Укроборонпромі завдав найбільшого удару по виборчій кампанії Порошенка. І дарма, що поширенням цієї інформації займався Бігус=1+1=Коломойський, дарма, що це було у найвідповідальніший момент виборчої кампанії (про стратегів штабу Зеленського я писав вище), якщо дійсно мали місце незаконні дії, покарання повинно бути обов’язково. Саме запит на справедливість є одним із основних у суспільстві. І саме президент як Гарант Конституції повинен його забезпечити.
Щодо економіки, то усі бачать зрушення. Практично в усіх моїх клієнтів (а це в основному середній бізнес) зараз проблеми росту. Хтось відкриває нові офіси, хтось запускає нові лінії на виробництві, у когось зростає кількість клієнтів. А коли я дізнався, що в українські облігації вкладаються гравці на кшталт Голдман Сакс, для мене це очевидні ознаки економічного росту в осяжній перспективі.
Звичайно, усе написане вище навряд чи переконає прихильників Зеленського змінити свою позицію. Як аргументи на підтримку свого кандидата вони перепощують заяви Онищенка та Балоги, які замість відбуття покарання за скоєне ними апелюють до цінностей Майдану та звинувачують Порошенка (!) у зраді цих цінностей. Жодної позитивної програми у свого кандидата, лише звинувачення супротивника! Для цих людей жоден аргумент не буде сприйнятим. Вони мислять вкладеними у їхні голови штампами. Але я впевнений, що серед знайомих у кожного з нас знайдеться хтось, для кого наша думка є авторитетною. Потрібно лише спробувати поспілкуватись з ними та переконати у своїй позиції. Дідусь моєї дружини, якому 86 років, не голосував у першому турі, оскільки по стану здоров’я не зміг прийти на дільницю. У другому турі, якщо не вдасться забезпечити його голосування вдома, ми плануємо привезти його на дільницю. Нехай це лише 1 голос, але з таких маленьких речей складається загальний результат.

Наостанок, що ж відбудеться, якщо все ж Зеленський переможе у другому турі?

На мою думку, нічого смертельного не станеться. Звичайно, погано, коли людина, яка вміє керувати лише велосипедом, сяде за штурвал швидкісного літака. Ніхто б не хотів довірити своє майбутнє такому пілоту. Але ми з вами уже настільки зміцніли, що зможемо виправити курс, якщо цей пілот почне помилятись. Дуже б не хотілось, щоб довелось це робити, але якщо доведеться, то будемо виправляти.

Розп’ято нас між заходом і сходом,
Що не орел – печінку нам довбе.
Зласкався, доле, над моїм народом,
Щоб він не дався знівечить себе!
Ліна Костенко

Усе буде Україна!

  • 0
  • 816
Схожі публікації