Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Марія Димид: «Приміщення лікарні пустує, а безнадійно хворі залишаються один на один з недугою!»
15 Травня, 20:05

Марія Димид: «Приміщення лікарні пустує, а безнадійно хворі залишаються один на один з недугою!»

Дунаївська лікарня – це гордість села та невід’ємна частка його історії. Впродовж десятиліть вона користувалася великим попитом, сюди зверталися не лише тутешні мешканці села, а й жителі навколишніх сіл та міст. Лікарня знаходиться на території колишнього замку, їй належить майже 8 га землі та адміністративні будівлі (кухня, пральна, гаражі), сад, пожежна водойма (став) і т.д. Та, на превеликий жаль, після закриття лікарні, будівлі занедбані, а від навколишніх сіл до найближчої лікарні приблизно 25-40 км..

У рамках проекту з дисципліни “Демократія від теорії до практики” в Львівській політехніці, ми з командою вирішили взятись за проект відновлення лікарні. Почувши про надзвичайну історію лікарні та села Дунаїв, мої колеги однозначно проголосували за цю ініціативу і ми визначили нашу тему проекту: “Відновлення Дунаївської лікарні та створення на її базі відділення паліативної допомоги”.

За даними Головного управління статистики у Львівській області кількість наявного населення Львівської області становить 2,530 млн. осіб станом на 2018 рік. За стандартами ВООЗ необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних хворих на 1 млн. населення. Виходить, що Львівщина потребує мінімум 250 ліжок для паліативних хворих. У Львівській області наявні такі заклади, що надають паліативну допомогу:

  1. Паліативне відділення 4 МКЛ м. Львів, вул. А.Орлика, 4 – 20 ліжок;
  2. Львівська міська лікарня “Хоспіс” м. Львів, вул. Котляревського, 43 – 30 ліжок;
  3. Паліативне відділення на базі Шпиталю ім.Шептицького м. Львів, вул. Озаркевича, 4 – 25 ліжок;
  4. Самбірська районна лікарня “Хоспіс” Львівська область, Самбірський район, с. Сіде, вул. Самбірська, 140а -30 ліжок.

Отже, у Львівській області забезпечується приблизно 105 ліжок для паліативних хворих, що не забезпечує навіть половини мінімуму за стандартами ВООЗ.

Опублікувавши перше наше відео з командою на сайті Democracy at Lviv polytechnic,  ми отримали велику підтримку людей, зокрема від ГО ”Розвиток краю’,’ і вже за декілька днів записали разом з ними нове відео. Ми вважаємо, що ця ініціатива повинна втілитися в життя,  тому плануємо подальшу роботу над ним. Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Цікаво, що фінансування Бібрської районної лікарні здійснюється з бюджету Перемишлянського району, адже Бібрська громада зараз вже має свій власний бюджет, з якого і має фінансуватися ця установа. Тоді чому в районному бюджеті немає коштів на Дунаївську лікарню?!

  • 0
  • 3369
Схожі публікації