Марія Козак: так чому ж “брешуть”? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Марія Козак: так чому ж “брешуть”?
05 Листопада, 17:59

Марія Козак: так чому ж “брешуть”?

Я за освітою не психолог, але останнім часом часто задумуюсь над тим чому люди брешуть.

“Брехня”- слово саме по собі якесь негарне, його неприємно вживати. Куди приємніше говорити “неправда”, ніж “брехня”. Але ж мене турбує саме брехня – в усій її нечесності, несправедливості, гидотності. Чому ж дорослі люди брешуть?

– брехня як спосіб спілкування

– у стресових ситуаціях часто брехуни щиро вірять у власні слова. Особливо тоді, коли вони не відповідають дійсності. Їм зручно вірити в те, чого не було

– брехня може бути засобом отримання вигоди

– одна з причин брехні може стати низька самооцінка

– людина, яка бреше, стає злим і агресивним по відношенню до вас через те, що ви докопалися до правди

– брехати людину часто змушують хворобливі амбіції чи бажання досягти успіху

– людина бреше, лише з тієї причини, що це прямий і легкий шлях заробити

– людина бреше через те, що боїться несхвалення інших. Їй хочеться, щоб її цінували та любили, щоб нею захоплювалися. Вона має страх того, що правда виглядає не такою привабливою, і що друзі можуть відвернутися від неї.

А брехня в дорослої людини часто походить з дитинства. Чи не так?

Часто діти брешуть, тому що бояться реакції батьків на той чи інший вчинок.

Дитяча брехня – порятунок від надмірного батьківського контролю, але є й сотні інших причин. Дитяча брехня це:

– засіб відкрутитися від завдання.

– спосіб уникнути сорому.

– бажання не розчарувати рідних, близьких.

– прояв заниженої самооцінки.

– дитяча брехня як засіб домогтися уваги.

Кажуть, що діти – відображення батьків. Дитина бачить, дитина робить. Тому перш ніж робити висновки, запитайте себе – наскільки близьке відношення до дитячої брехні маєте ви самі. Якщо ви в повсякденному житті не завжди чесні з оточуючими, якщо ви дозволяєте собі лукавити, хитрувати, пам’ятайте, що дитина не лише все бачить, але й обов’язково засвоїть науку та застосує її для своїх потреб.

А дитині потрібна ваша підтримка, довіра і спілкування знею. Кожному з нас доводиться в житті брехати. Наша брехня може бути зовсім нешкідливою. Наприклад, автобуса не було, тому приїхала так пізно, або … Таку ж брехню вітати і виправдовувати не можна, однак та брехня набагато небезпечніша, яка стає звичкою. Найчастіше люди брешуть через страх. Бояться відповідальності і через це воліють брехати чи недоговорювати про свої власні вчинки. І це спостерігається в середовищі, як дітей, так і дорослих. Щоб викорінити брехню в дітей, спочатку повинні переконати дорослі сам в себе, що все таємне стає явним і рано чи пізно Вам все одно доведеться нести відповідальність. І пам’ятайте: для дітей Ви дзеркало.

Так навіщо “брешуть”?

Чи не краще самому собі зізнатися і жити далі нормальним життям? Оцініть людей навколо себе, серед них Ви знайдете патологічних брехунів.

Чи хочете Ви з ними тісно спілкуватися, знаючи, що вони завжди будуть Вас обманювати в будь-якому питанні, і навіть при будь якій дрібниці? Звичайно, що ні! Бо це означає, що і Ви будете брехати людям.

Пам’ятайте про золоте правило:“Ви повинні ставитися до всіх людей точно так само, як хочете, щоб вони поводилися з Вами”.

І останнє: терпіти не можу слухати брехню, коли знаю правду…

  • 0
  • 6603
Схожі публікації