Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Марія Оринчак: Про Гройсмана, Софію та справді важливе
18 Жовтня, 19:42

Марія Оринчак: Про Гройсмана, Софію та справді важливе

Більше, ніж мільйон переглядів зібрало відео із виступу робота Софії у Києві у соціальній мережі Facebook.

Практично 10 тисяч людей вподобали відео, а понад 20 тисяч вирішили поділитись ним з друзями. Ну ж робот, який вміє слухати і відповідати на питання. Ну, круто ж! Ну як не показати іншим?

Про те, що Софія розповіла на прес-конференції в Києві, не писали тільки ліниві медіа. Софія – це людиноподібний робот, над розробкою якого працювала гонконгська компанія Hanson Robotics. Софія виготовлена за образом американської кіноакторки Одрі Хепберн. Але, як вважає глава лабораторії штучного інтелекту у Facebook Ян Лекан, Софія не має жодного відношення до штучного інтелекту.

Просто, РОБОТ. А чом би й не зустрітись з роботом самому прем’єр-міністру України? Ну Софію ж знають усі, чом би й не справити позитивне враження на цю леді?

При чому, настільки позитивне, що на прес-конференції Софія скаже журналістам, що «здивована, що прем’єр такий молодий та амбітний. Він також привабливий. Я думаю, він підходить Україні» – отаке скаже.

«Ого! Це ж сказала машина, а її аж ніяк не підкупиш, їй який сенс хвалити нашу владу? Ні, ну як робот може брехати» – приблизно так собі подумає пересічний глядач і впродовж наступних 2 хвилин вже не слухатиме Софію, а думатиме про ставлення робота до прем’єр-міністра.

Ось так декілька кинутих роботом фраз, бо ж Софія підбирає найбільш слушну відповідь із визначеної бази, можуть суттєво підняти рейтинг Прем’єра в очах українців перед виборами. До речі, цікаво, а що очікував почути журналіст, запитуючи в Софії про враження від зустрічі з Прем’єром.

Щось негативне чи критичне? Серйозно? Ну але ж її творці не самогубці – яка б країна запросила Софію після цього… Отож, відповідь була цілком прогнозованою. Взагалі, дивним, як на мене, є те, що світ так серйозно сприймає машину, яка не вміє мислити та приймати рішення.

Впринципі, не вміє нічого більше, а ніж захотіли, щоб вона вміла. Бо ж створили робота саме люди. І саме від нас залежить, існуватиме ця Софія завтра чи ні, говоритиме чи мовчатиме. І очевидно це для всіх. Але ж треба, треба зайняти думки людей і стрічку у Фейсі чимось другорядним.

Бо ж інакше почнуть говорити і думати про те, що справді важливо…

  • 0
  • 5711
Схожі публікації