Міскантус може відновлювати ґрунти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Міскантус може відновлювати ґрунти
16 Червня, 14:29

Міскантус може відновлювати ґрунти

Національна аграрна академія України (НААНУ) розробила спосіб покращення та очищення ґрунтів, що деградували шляхом вирощування на ній міскантуса гігантського.

Ця енергетична культура виділяє значну кількість вуглецю у потужній кореневій системі, згодом – частина коріння поступово перетворюється на гумус, який покращує ґрунтові властивості та біорізноманіття, та проявляє потужну лікувальну здатність. Таким чином міскантус забезпечує відтворення родючості ґрунту.

Він росте приблизно 20 років, а урожай збирають кожен рік.  Дає велику кількість біомаси, з якої виготовляють паливні пелети. Рослина має велику теплову віддачу, майже таку ж, як деревина. 2 кг біомаси дорівнює 1кг вугілля по тепловіддачі.

 

Це гарна ідея для розвитку територіальних громад, адже вирощування міскантуса на землях громади може вирішити її енергетичні потреби. До того ж, відбуватиметься відновлення ґрунтового покриву. Згодом, коли депресивні землі перетворяться на родючі ґрунти можна вирощувати і інші сільськогосподарські культури.

Працюємо задля перемоги!

До речі, ось є відео, як відбувається посадка міскантуса

 

  • 0
  • 741
Схожі публікації