Орися Біленька: “Що таке ФОП і з чим його їдять?” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Орися Біленька: “Що таке ФОП і з чим його їдять?”
22 Березня, 12:19

Орися Біленька: “Що таке ФОП і з чим його їдять?”

Суспільство постійно розвивається, змінюються тенденції. Якщо раніше престижним вважалося працювати на великих виробничих підприємствах, то зараз більшість молоді прагне реалізувати свій потенціал у сфері надання послуг. Особливо привабливою є можливість працювати «на себе». Можливо, Ви майстриня манікюру, яка приймає клієнток вдома у вільний від виховання дитини час? Популярний блогер, який надає рекламні послуги в Інстаграмі? Бізнес-тренер? Репетиторка з англійської мови? Приватний психолог? Весільний декоратор? Працюєте у царині ІТ? Маєте власну інформаційну агенцію? Мрієте відкрити невеличкий магазин одягу чи випікати торти на замовлення? Тоді ця стаття буде для вас корисною.

Переваги фрілансу незліченні. Вам не потрібно просиджувати за робочим столом з 9.00 до 18.00; вислуховувати нотації керівника-диктатора; поспіхом їсти бутерброди під час обідньої перерви; терпіти незлагоджений колектив, в якому неможливо дійти компромісу; застуджуватися через постійно увімкнені кондиціонери, без яких у тісному офісному приміщенні можна задихнутися; брати відпустку лише тоді, коли її погодять «ті, що над вами»… Продовжувати можна довго й нудно, але давайте ланцюжок прикладів таки завершимо. Найціннішим ресурсом завжди був і буде час. Людина, яка має змогу розпоряджатися своїм часом, апріорі є успішною. Вільний графік – це час на виховання дітей, на саморозвиток, турботу про своє тіло й здоров’я. Зрештою, на повноцінний відпочинок (вислів «згоріти на роботі» Вам про щось говорить?). Це можливість планувати своє життя самостійно, а не чекати дозволу, щоб піти додому на десять хвилин раніше.

На щастя, у 21 столітті мрії легко втілити в реальність. Заклики батьків знайти «нормальну роботу» більше неактуальні. Адже для того, щоб діяльність, яка приносить вам задоволення й дохід, була законною і соціально застрахованою, все, що вам потрібно –  зареєструватися як ФОП.

Хто такий ФОП? Це людина, яка здійснює діяльність на власний ризик з метою одержання прибутку, самостійно сплачує за себе податки, розмір яких та терміни сплати залежать від групи платника податку. Розглянемо їх.

До першої групи, як правило, зараховують дрібних торговців, а також осіб, які надають побутові послуги населенню. Другу групу можуть обирати ФОПи, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг населенню та співпрацюють з платниками єдиного податку. Тут вибір великий: ресторанне господарство, страхова діяльність, операції з нерухомим майном, освіта та ін.. Втім, сьогодні на піку популярності є третя група, переваги якої у можливостях прийому валюти, необмеженій кількості найманих працівників, високій сумі допустимого для перебування на спрощеній системі оподаткування доходу. До того ж, ФОПи третьої групи можуть надавати послуги не лише населенню та іншим підприємцям, але й співпрацювати з юридичними особами. Обмежень щодо видів діяльності практично немає (звісно ж, окрім тих, які заборонені для платників ЄП). Виокремлюють також четверту групу. Сюди входять сільськогосподарські товаровиробники.

Зважаючи на те, що найбільш перспективною є третя група платників єдиного податку, і саме її зазвичай обирають ІТ-фахівці, у наступних статтях детальніше розглянемо принципи ведення обліку, правила документообігу та інші особливості здійснення діяльності для ФОПів, які вирішили платити 5% від свого доходу та бути неплатниками ПДВ. Також поговоримо про те, як зареєструвати/закрити ФОП; що робити, коли ви вирішили змінити прізвище, прописку чи види діяльності; як отримати ключ ЕЦП та який банк обрати для відкриття рахунку ФОПа. Важливих питань багато. Тож далі буде…

  • 0
  • 4012
Схожі публікації