росія провокує голод у світі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
росія провокує голод у світі
05 Квітня, 13:13

росія провокує голод у світі

Вже понад місяць окупанти знищують українські землі. Московія охопила нашу країну хвилею безмежного жаху та руйнування. Але ця нищівна хвиля незабаром може накрити й увесь світ.

Українські землі годують не тільки нас, а й інші народи: країни Європи, Близького Сходу, Північної Африки. Експорт продовольства надважливий для економіки України. Однак на даний час це стало практично неможливим – окупантами заблоковані порти, аеропорти, залізничні сполучення, розбиті дороги. Таким чином, Україна не може експортувати продовольство в  інші країни. Світу загрожує глобальна продовольча криза.

Однією з цілей росії у війні є провокування голоду в частині світу. Окупанти роблять все, щоб зірвати посівну кампанію в Україні: наносять точні ракетні чи бомбові удари по нафтобазах та інфраструктурі, знищують тисячі тонн пального, сільськогосподарську техніку, на землях для посівних ведуться активні бої.

Наша країна є в п’ятірці лідерів по експорту зерна у світі, та першою по експорту соняшникової олії. Для країни – це половина валютного виторгу. Варто зазначити, що від поставок українського зерна залежать 400 млн людей у світі.

Резерв зерна України на сьогодні – 42 млн тонн. Потреба внутрішнього споживання – близько 7 млн тонн. Однак, через війну агропідприємства не можуть продати надлишок, відповідно – не отримають коштів. Та навіть за таких складних умов наші аграрії шукають вирішення проблеми, аби відновити експорт.

Ціни зростають не тільки в Україні, а й у цілому світі. До прикладу, продукти в Італії в березні подорожчали на 6,7%, через зростання енерготарифів та війни в Україні – найбільше на соняшникову олію – 23,3%, овочі – 17,8% та вершкове масло – 17,7%.

Для самих сільгоспвиробників добрива подорожчали на 170%, корми – на 90%, дизельне паливо на 129%.

На жаль, ми не знаємо скільки буде засіяно цьогоріч, та яким буде врожай. Навіть в умовах воєнного стану, враховуючи можливий недосів та зниження рівня агротехнологій, Україна здатна забезпечити власні продовольчі потреби. Головні ризики пов’язані з непередбачуваністю подій щодо російської агресії та порушенням цілісності території України.

Нам потрібно зробити все можливе, щоб засіяти якомога більше площ, відновити транспортну логістику, та забезпечити міжнародний ринок продовольством. Ми, аграрії, приймаємо цей надскладний виклик, аби не припинявся розвиток нашої країни, та задля перемоги. Слава Україні!

  • 0
  • 666
Схожі публікації