Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Юрій Фольварочний: “#ЩоденникЮногоДепутата: “Як ведеться наймолодшому депутатові Радехівської ОТГ?”
06 Лютого, 14:15

Юрій Фольварочний: “#ЩоденникЮногоДепутата: “Як ведеться наймолодшому депутатові Радехівської ОТГ?”

Перша сесія

Я – наймолодший депутат 7 скликання Радехівської ОТГ. То не лише статистика, а й велика відповідальність. Особливо перед молоддю. З першого дня у раді громади веду #ЩоденникЮногоДепутата на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук. Під час першої сесії – 3 січня цього року – було багато нового, інколи не все зрозуміло (потім розібрався). Мене обрали членом лічильної комісії. Щоб ви розуміли, це комісія, у яку не хочуть йти. Але якщо з першого разу не вдалося правильно порахувати голоси,всі голосно сміються .

І, як член лічильної комісії, я почав ненавидіти слово “ЗБЕРІТЬСЯ” кожного разу, коли сума тих, хто проголосував “за”, “проти” чи “утримались”, не дорівнювала 27. Коли голова казав “члени лічильної комісії, зберіться”, то мені хотілося відповісти: збиратися можна хоч 100, хоч 200 разів, але якщо є депутати, які не піднімають руку ні “за”, ні “проти”, ні “утримались”, то роби, що хочеш, але 27 в сумі не назбирається.

Відкрила сесію голова Радехівської міської виборчої комісії, продовжив новообраний голова Степан Коханчук (склав присягу). Обрали секретаря, призначили в.о. старост сільських рад, внесли зміни у регламент.

Вирішили чимало питань, зокрема детальніше розповім про такі::

  • збільшення кількості заступників до трьох (особисто я проти, нижче детальніше розповім чому)
  • затвердження двох заступників (так-так двох, я не помилився).

Засідання почалось із голосування щодо збільшення кількості заступників до трьох (члени Української Галицької Партії утримались, але рішення прийняли). Причини збільшення кількості заступників: 1) з часом ОТГ збільшиться – буде більше роботи; 2) потрібно перевести велику кількість майна сільських рад у власність міської ради, а два заступника не впораються.

Мої міркування такі: ОТГ збільшиться З ЧАСОМ, тому в 2020 році можна буде збільшити кількість заступників до трьох, а наразі це не доцільно, бо це – додаткове навантаження на бюджет. Щодо 2 пункту: якщо грамотно спланувати роботу, то і двох заступників буде достатньо.

Заступниками голови обрали Михайла Макара та Володимира Шевчука  (із УГП). Рішення за призначення Юлії Кулич заступником депутати не прийняли, голосували чотири рази (загалом через те, що представники БПП не могли повірити, що їм бракує 1 голосу, щоб рішення пройшло). Натомість депутати від БПП демонстративно не підтримали кандидатуру Володимира Шевчука (хоч самі наполягали, що не повинно бути ніякої політики, потрібно голосувати виключно за людину).

Як і прогнозував, було гаряче.

Засідання комісій і друга сесія

Перші засідання депутатських комісій… Ми мали обговорювати проекти рішень щодо штатного розпису та бюджету Радехівської ОТГ. Всю документацію щодо видатків ОТГ на різні програми управлінці міської ради подали нам загальними сумами, без деталізації, на що йдуть ці кошти і чому. Навіть досвідченим депутатам ці цифри були незрозумілими, то що ж казати про простих мешканців! Адже цей документ має бути зрозумілий кожному. Буду просити деталізувати загальні цифри, щоб ми розуміли, куди і на що йдуть конкретні кошти.

Наступної сесії нам потрібно буде затвердити бюджет. Як ми маємо це робити, не розуміючи детально, на що йдуть ці кошти підуть?

Запланований бюджет ОТГ 133 773 300 грн. Можливо, я оптиміст, але думав, що він буде значно більший.

 

Друга сесія
Не встиг дійти додому після другої сесії, як міська рада вже розмістила повідомлення про те, як відбулась сесія. Виглядає, що попередні фейсбук-дописи #ЩоденникЮногоДепутата надихнули відповідальних осіб на позитивні зміни у роботі міської ради. Приємно бачити це.

На сесії були присутні представники громадськості. Депутат УГП Володимир Шевчук склав повноваження, бо як заступник голови ОТГ увійшов до складу виконкому. Замість нього депутатом став Дмитро Коверчук, який був наступним у рейтингу від Української Галицької Партії за результатами виборів 23 грудня.
Депутати прийняли рішення встановити на 2019 рік надбавку до зарплати в розмірі 50% та премію в розмірі 50% міському голові. (Встановлені законом посадові оклади для посадових осіб органів місцевого самоврядування є дуже малими. А збільшити їх законно можна лише, встановлюючи премії та надбавки). Розмір премій решти апарату міської ради визначатиме міський голова.
Заступник голови попросив усіх депутатів долучитися до формування Стратегії розвитку ОТГ. Група депутатів Української Галицької Партії вже сформувала та подала свої пропозиції.

Це був мій перший досвід з написання депутатського звернення (виявляється, серйозна штука).

Переказують, що окремі депутати в перукарнях вже жаліються, що “Юра Фольварочний пише все, що відбувається на сесіях, він шо думає, що самий мудрий?”.

P.S. Може й не наймудріший, але продовжу в тому ж дусі.

 

  • 0
  • 1608
Схожі публікації