Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Світлана Добрянська: «BE KIND. Особливо у час виборів»
05 Квітня, 11:57

Світлана Добрянська: «BE KIND. Особливо у час виборів»

Не так давно весь світ спостерігав за Brexit та виборами Президента у Сполучених Штатах, які теж були «гарячими». В обидвох країнах погляди розділилися майже 50/50. У Британії і досі шукають рішення, а в Штатах думки щодо чинного Президента так і залишилися полярними. Але ні в одній з цих країн громадяни не дозволяють собі ображати та принижувати один одного через політичні вподобання!

Так, у Штатах дискутували та не погоджувалися, кожен відкрито міг(може) вказати на недоліки/заслуги влади, але це НІКОЛИ не переходить «на особисте», ніхто один в одного не «плює», не постить, що інші «дурні». І це є показником зрілості суспільства, та, насамперед, людських якостей кожного індивіда. Бо ж, якщо людина тобі навмисно хамить , то не так вже і важливо до якої партії вона належить чи якої національності, ти просто розвертаєшся і йдеш, чи не так?

Мій син в першому класі американської школи вчив три основні правила:

  1. Be kind
  2. Be kind
  3. Be kind

“KIND” – бути порядним, добрим, ввічливим.

Три рази повторюють! На скільки важливо бути ЛЮДИНОЮ і поважати інших вчать дітей змалечку. Навіть десь місяць тому син (зараз в 5 класі) питає мене: «Мамо, що для тебе важливіше: бути правдивою чи ввічливою (to be honest or kind)?

Я впевнено відповідаю: «Головне завжди казати правду – бути чесним (be honest)», бо в такому віці діти часом «хитрують» і мами на цьому наголошують. А він відповідає:

«Ти не права, мамо! На першому місці повинно бути KIND!!! Зараз у школі ми читаємо книжку, називається «WONDER» (навіть фільм вийшов) про хлопчика, що народився  зі понівеченим лицем і як його батьки боролися з викликами, оберігали дитину від правдивих (без лапок) слів про його зовнішній вигляд та вчили його жити у середовищі «інших» дітей».

Мені аж поніяковіло. Наскільки часом важливо Be KIND, навіть якщо це не дуже чесно!

«Не говорити, що думаєш, а – думати, що говориш»!

І це насправді втілене в життя. Тут рідко зустрінеш людину, яка хоче когось образити. Навіть якщо щось не сподобалося, американець, скоріше за все, ніколи тобі в цьому не дорікне. Можливо, зробить зауваження, але зразу ж перепросить, що дозволив собі на щось тобі вказати. Якщо ти щось скажеш чи зробиш, що американцю виглядає «не нормально», тобі скажуть: “it’s OK”. Просто «it’s OK»!

Не «ти що зробив?», «ти дурень», «дивися куди йдеш!» і т.д. І потім починаєш думати, а як я би повелася на його місці, і щиро йому вдячна, що він зумів стриматися та жорстко мені не сказав, а я так само не відповіла, і потім ще півдня нас обидвох трясло б зі злості. І це мотивує! Поводитися як людина, to BE KIND, поважати думку кожного та не перетинати «особистий простір» і є головним правилом щоденного життя . Всім варто повчитися такої толерантності!

Щодо Президента (будь-якої країни): ніхто не досконалий.  Але завжди є місце для прогресу. Чесно працювати та шукати компроміси у складних питаннях, зрозуміти свої помилки, вчасно виправити та рухатися далі повинен кожен – на це він і Президент – обранець народу! Головне –  не доводити країну до кровопролиття.

Відповідальність висока. Але, все ж таки, я про те, що спонукало мене на цей блог: все, що кожен говорить чи поширює на своїй сторінці в соцмережах, насамперед характеризує ЙОГО, а не уявних опонентів. Образливі слова не можна прикривати патріотично-політичними емоціями. Для висловлення свої політичної позиції і існують вибори.

Але Людська Гідність повинна бути понад політикою, соціальним статусом чи навіть рівнем освіти.

Просто BE KIND!

 

  • 0
  • 1223
Схожі публікації