Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Треба діяти, навіть коли світ навколо валиться,  — Людмила Калабуха
26 Жовтня, 19:12

Треба діяти, навіть коли світ навколо валиться, — Людмила Калабуха

Турки, татари, шведи, козаки, панські міжусобиці – що два роки до 18 століття на наших землях була якась війна. А моровиці та епідемії, які викошували до 70 % населення! А люди будувалися.  Деякі об’єкти по кілька десятиліть і навіть століть. 

Будували так, що досі стоїть без ремонту. І це при тому, що середня тривалість життя не перевищувала 30 років майже до початку 19 століття. 

Де люди брали на це мотивацію? 

Як їм це вдавалося?

Я знайшла для себе відповіді на ці запитання, коли 24 лютого припало на розпал ремонту, який я робила на новій квартирі, придбаній перед новим 2022 роком.

Перші дні війни – все зачинено, нічого не працює. З-під землі діставала необхідні будматеріали. А майстри приходили до мене з черг у військомати, попросивши сусідів потримати їм місце. 

Так що ж тримало людей? 

Що давало наснагу, підтримку, відчуття безсмертя, ставало запорукою виживання?

  • Віра в Бога.
  • Розуміння, що кожний дім та храм має бути фортецею, що витримає облогу ворогів та послужить для захисту їм та їхнім дітям. 
  •  Потреба творити, будувати, починати нові справи із надією, що все вийде. 

 І я – діяла! Бо відчула таку підтримку та єднання з цими людьми – своїми попередниками на цій землі. Час зник. Минуле й майбутнє зцементувалися в ТУТ і ЗАРАЗ. 

Треба штовхати себе вперед, будувати храми та домівки, засівати поля, садити сади та вірити у власне безсмертя, як засівали й садили, будували й вірили вони. 

Треба діяти, коли світ навколо валиться. 

Треба діяти, щоб вижити й жити. 

  • 0
  • 113
Схожі публікації