В Україні скоро замінять газ на міскантус | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні скоро замінять газ на міскантус
23 Травня, 18:32

В Україні скоро замінять газ на міскантус

Всі ми знаємо про здорожчання газу, тому спеціалісти підприємства «Корміл» знаходять альтернативу традиційному опаленню – висаджують енергетичні культури. Це рослини, які вирощують спеціально для того, щоб використати їх як біоенергетичне паливо.

У нашій країні близько 4 млн га малородючих земель сільгосппризначення. Більшість із цих площ якнайліпше підходять для вирощування енергетичних культур.

Потенціал галузі колосальний, вона здатна збільшитися у 250 разів. За розрахунками науковців, енергетичні культури в країні можуть замістити близько 20 млрд м3 природного газу, або дві третини потреб країни в газопостачанні.

Поки що галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні перебуває в зародковому стані — енергокультурами засаджено більше як 4000 га малопродуктивних земель.

Трохи цікавих фактів

Міскантус  — це саме така рослина з родини злакових, нараховує близько 40 видів. Має коріння понад 2,5 м глибини, міцне стебло, яке містить велику кількість лігніну і целюлози. Ця властивість і робить рослину ефективним біопаливом.

Рослини міскантусу ростуть понад 2 м заввишки, якщо має достатньо вологи.

Ця рослина зовсім не вибаглива: посадив, та й вирощуй 15-20 років, щороку збираючи врожай спеціальними комбайнами. І ґрунт міскантусу підходить малопродуктивний, і удобрювати не потрібно.

З 1га можна зібрати до 30 тонн сухого стебла, яке потім переробляють на брикети чи гранули.

Теплота згоряння міскантусу становить 17 МДж/кг, в порівнянні дрова – 10 МДж/кг, а золи лишається зовсім мало — 2,7%.

Що з екологією

Вирощування енергетичних культур попереджає ерозію ґрунтів та сприяє покращенню стану довкілля. При згоранні біомаси з енергетичних культур на електростанціях або в котлах в атмосферу викидається тільки CO2, який був поглинутий рослиною в період її росту.

Потенціал міскантусу ще вивчається: дослідники планують виробляти з нього целюлозу та папір, будівельні матеріали, та інше альтернативне паливо.

Більш розвинені країни досить давно й ефективно вирощують енергетичні культури, щоб потім виробити з них таке потрібне для життєдіяльності людини паливо. Площі під такими культурами збільшуються з кожним роком, до чого тепер прагне й український екологічно налаштований аграрій.

  • 0
  • 1615
Схожі публікації