Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Василь Курій: «Аби не зганьбитися в очах цивілізованого світу»
20 Жовтня, 20:06

Василь Курій: «Аби не зганьбитися в очах цивілізованого світу»

Вже всім зрозуміло: новий Виборчий кодекс геть недолугий, несправедливий, зі закритими списками та заплутаний для реалізації волі виборця. Більшість людей так і не зрозуміла, як має голосувати. Агітатори та кандидати плутаються в поясненнях.

До виборів залишилося декілька днів, а звиклого ажіотажу немає. Кандидати, які отримали від партій високі позиції в списках, почивають на лаврах і тішаться, що омріяний мандат вже в їх руках. Інші  зрозуміли, що ними скористалися – і нічого не роблять.

Політологи плутаються в прогнозах: в ОТГ пройдуть багато партій по 2-3 депутати, чи, навпаки, через зіпсовані бюлетені 3-4 команди здолають 5-відсотковий бар’єр.

Виборці зневірені, заплутані партійними списками. Дуже часто люди не розуміють, чому за кандидата до ОТГ їм пропонують одну партію, а вже на область – іншу. Бідкаються, як їм визначитися, коли зі села йдуть 37 кандидатів – і всі вони добре знайомі, а частина з них й родичі.

Штаби готують скупку голосів, бо ж чітко заповнений бюлетень продажного виборця на вагу золота.

Очікується низька явка, люди не хочуть в своєму рідному селі наживати ворогів, бояться озвучувати свою позицію. Їм не хочеться брати участь в таких заплутаних виборах.

Через малу явку та велику кількість зіпсутих бюлетенів, можемо зганьбитися в очах всього цивілізованого світу.

Ми – не неуки, просто держава та партії проігнорували навчання та просвітництво виборчого законодавства. Але ми як народ та горда нація маємо це виправити. Час є! Вчіться, питайтеся, йдіть на вибори, забезпечуйте явку і мінімізуйте брак в заповнених бюлетенях. Маємо показати всьому світові, що ми розумні, свідомі і без проблем розібралися зі заплутаними бюлетенями.

Українцям ж не один раз доводилося виходити з хаосу. І завжди справлялися. Бо ми – сильні!

  • 0
  • 1803
Схожі публікації