Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Василь Курій: “Не Штайнмаєром єдиним або Чому падає рейтинг Зеленського”
16 Жовтня, 18:41

Василь Курій: “Не Штайнмаєром єдиним або Чому падає рейтинг Зеленського”

Рейтинг Зеленського обвалився на 7%. Соціологи та політологи вказують різні причини. Багато сходяться на думці, що у всьому винна «формула Штайнмаєра».

Та я не буду так далеко заходити. Маю на це свій погляд, і він базується на простих речах, які ми бачимо на місцях.

Зеленський і команда декларували зміну влади, кадрові чистки, нові обличчя, боротьбу з корупцією, захист лісів, порядок на митниці і ще багато чого.

Минуло пів року, а дій нема. Навпаки, старі корупціонери та бандити отримали друге дихання.

У Львівській області головою ОДА призначена людина, яка сидить на валізах і чекає, коли покличуть до Києва. Не зроблено жодних кадрових правок, всі керівники державних підрозділів, відділів та департаментів залишилися на місцях. Звільнили тільки тих, кого забрали працювати в міністерства.

Митниця працює по-старому, трохи зросли ціни «за послуги» – це ніби пов’язано з підвищеним ризиком.

Призначення голів РДА – суцільне шапіто.

Децентралізація, створення ОТГ, районів – все чітко нарізається під князьків та смотрящих. Розрахунки, здоровий глузд та думка людей до уваги не беруться.

Ситуацію в області не контролює влада, призначена президентом. Це роблять люди, які домовилися з президентом або його оточенням: Дубневичі, Батенко, Кривецький. Їхні позиції не ослабли, а навпаки. Відчувається, що знайшли спільну з можновладцями мову. Контрольовані ними ради – це сліпі трасти з невеличким правом автономій.

Форпост Дубневичів в обласній раді сформований з керівників різних підрозділів влади, людей з інтересами в політиці. Майже в кожного депутата – не скелет в шафі, там вішалка зі скелетами. Але нікому з них і ніхто не наважився навіть помахати пальчиком. Вони, в свою чергу, по-злому відкушують рейтинги гаранта.

Силовики – немає жодного розуміння, чим займаються. Прокуратура залягла, ДБР – якась невидимка, поліція не ганяє бандитів – бандити ганяють її.

В області промишляють цілі підрозділи тітушок, і нікому немає до того діла.

Ліс. У своїй передвиборчій кампанії, виступах, дебатах Зеленський багато уваги приділяв вирізаним Карпатам. Дуже дивно спостерігати, що люди, які в області прямо відповідали за стан лісів – обласне керівництво лісгоспів, екологи -залишаються на посадах. Безчинства в лісі продовжуються.

Хто має працювати з людьми і нести в маси ідеї Зеленського? Партія президента взагалі не представлена в області, тут «Слуга народу» навіть не зареєстрована.

Впровадження реформ є можливим у випадку, коли вертикаль влади працює з Києва і до найвіддаленішого села. Представники президента, чиновники на місцях мають діяти чітко та ефективно, пояснювати людям зміст та потребу у прийняті того чи іншого закону. Зараз все відбувається навпаки – влада робить все можливе, щоб пошити президента в дурні.

Що буде далі? Далі ті, з ким домовилися «зелені», на місцевих виборах розмажуть їх вчисту.

Так триває вже 30 років: домовилися – злили, домовилися – злили, домовилися – злили в Ростов, домовилися злили… куди?

Коли на одні і ті ж граблі наступають виборці, це можна зрозуміти: спробуй розберися! Коли ж це роблять високого рівня політики?

Зливають країну?

Як би я хотів помилитися.

  • 0
  • 2507
Схожі публікації