Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Василь Курій: «Зупиняться підприємці – зупиняться медики»
20 Березня, 19:19

Василь Курій: «Зупиняться підприємці – зупиняться медики»

Україна тиждень на карантині. За ці дні ми зрозуміли, що сувора ізоляція в українських реаліях – надзвичайно складне випробовування для підприємців. Яке несе серйозну загрозу для й так хиткої української економіки.

Якби це дивно не звучало, збанкрутують навіть продуктові магазини. Люди будуть купувати мало і  тільки необхідне. Бо цей карантин – надовго.

Ті, хто живе від зарплати до зарплати, панікують не так через новий вірус, як від думок про безгрошів’я. Хвилюються всі. І найбільш свідомі громадяни, які сидять по хатах, відмовившись від заробітків. І ті, які – чи то мусять, чи від нерозуміння масштабів біди – продовжують ходити на роботу. На роботу вони то ходять, але.. Чи отримають зарплату?

Думаєте, процвітають служби таксі, доставки? Помиляєтеся. Серед моїх знайомих є багато бізнесменів, які працюють у різних сферах. Нелегко зараз усім. Навіть аптеки будуть в збитку, бо люди стануть економити на здоров’ї.

Критично важко тим, хто працює чесно. Є торгівля чи нема, надаєш ти послуги чи ні – зарплату, податки, компослуги, оренду платити мусиш. Не маєш чим? Звільняй працівників. Ті ж, залишившись без роботи, будуть економити ще дужче. Якесь зачароване коло безвиходдя…

Зараз бізнесу зробили «полегшення» – відмінили ЄСВ (єдиний соціальний внесок) – 1039 гривень. Але ця тисяча гривень в контексті усіх витрат підприємця – крапля в морі. Бо ж за працівників ці внески й далі треба платити.

Якщо почнуть масово звільняти людей, це обернеться колапсом. Сплата ЄСВ за найманого працівника – це надходження до бюджетів ОТГ, міст, районів. Без цих коштів робота всіх інституцій держави буде паралізована. Якщо підприємці збанкрутують – настане масове безробіття, а це – відсутність податків в ті ж такі бюджети. Не буде нарахувань до пенсійного фонду – літні люди залишаться без пенсій. Та що тут говорити: зупиняться підприємці – не зможуть працювати медики!

Держава має провести всі можливі мобілізаційні заходи по коштах, переглянути витрати з бюджетів на всіх рівнях і спробувати відшукати резерв для підтримки бізнесу. Який, у свою чергу, допоможе хоч якось втримати економіку на плаву та не допустити масового зубожіння.

Підприємці зобов’язані гарантувати на своїх об’єктах  стовідсоткове дотримання заходів безпеки під час карантину. Не можна економити на дезінфекції приміщень, масках, рукавицях, антисептиках для персоналу і відвідувачів. Потрібно контролювати, аби всі періодично мили руки, і навіть клієнти. Допоможіть підприємцям виконати всі ці вимоги. Запропонуйте засоби захисту, дезінфекції за нормальною ціною. І кожен клієнт додатково отримає ще й обробку рук, а за необхідності – маску.

Ми не можемо поставити життя на паузу. Воно має тривати і на карантині. Карантин – це не смерть, це жорсткі вимоги дотримуватися правил! Його головне завдання – допомогти людству вижити, а не знищити економіку та загнати бізнес в тінь.

 

 

 

  • 0
  • 6285
Схожі публікації