Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Василь Курій: «Звертаюся до чиновників і медиків. Не мовчіть. Кажіть – чим можемо допомогти?»
13 Березня, 13:01

Василь Курій: «Звертаюся до чиновників і медиків. Не мовчіть. Кажіть – чим можемо допомогти?»

Вже ніхто не сумнівається у тому, що коронавірус прийде і до нас. У наш населений пункт, до наших сусідів чи в наші домівки – не важливо. Він прийде, і ми мусимо дати собі з ним раду. Влада сама не впорається. Зараз не час розбиратися – чому. Маємо в лічені дні активізуватися у боротьбі проти тієї загрози.

Дорогі волонтери, підприємці, давайте стиснемо кулаки і подумаємо, що маємо робити. Скинутися грошима, закупити засоби для захисту від інфекції, подумати, як при потребі організувати доїзд до віддалених сіл, щоб забезпечити людей продуктами. Як не допустити спекуляції? Як заспокоїти людей, аби не піддавалися паніці? Якщо небезпека прийде, скажімо, у Старосамбірський район, де в бюджеті – нуль, а лікарня ледь зводить кінці з кінцями, медики самотужки точно не впораються. Та впевнений, у нас знайдуться десятки підприємців, які закуплять речі першої необхідності. Тому звертаюся і до чиновників, і до медиків – не мовчіть. Кажіть – чим можемо допомогти?

Чув, що у Львові автомобіль швидкої стоїть, бо поламаний двигун. Ми його купимо – кажіть, куди підвезти. Всі розуміємо, що Україні, виснаженій війною, не зрівнятися за рівнем медицини з Італією. Та в нас є досвід, який не мають італійці – як вижити і вистояти в надскладних умовах. На українцях-волонтерах втрималася армія. Ми зупинили чуму з півночі, яка століттями тероризує планету. То чи зараз не дамо ради?

На відміну від влади, волонтери мають велику підтримку в людей, розгалужену мережу осередків, вони згуртовані і, що найголовніше, – здружені, об’єднані спільною ідеєю. Вони можуть допомагати одиноким, потребуючим. Радив би їм записувати відеозвернення до людей, вести роз’яснювальну роботу, самоорганізовуватися через соцмережі. Їх почують, бо їм вірять. Правдива інформація, чесні заклики повинні перемогти фальш і брехню проплачених псевдоактивістів та певних політичних сил. Бо, як не прикро, і на цій біді хтось дуже хоче заробити собі славу, а є такі, що свідомо сіють паніку.

Ми часами буваємо дуже роздрібленими, але коли загроза вже близько, українці стають монолітом.

Чекаємо ініціативи та інструкцій від міністерств, ОДА, РДА, кажіть – що робити?

 

 

 

 

  • 0
  • 145282
Схожі публікації