Віталій Павлик: “А пливемо-то без компаса…” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Віталій Павлик: “А пливемо-то без компаса…”
08 Листопада, 12:47

Віталій Павлик: “А пливемо-то без компаса…”

Пригадалась мені нещодавно одна притча про два кораблі.

Так ось, плив собі один знищений, страшний, в жахливому стані корабель. Екіпаж зібрався біля капітанської рубки та зчинив галас, бо ж розумів, що корабель йде не тим курсом.

Однак колишній керівник ради просив не чинити шуму, бо ж капітану видніше, куди має плисти корабель. Зрештою, на судні зчинилася бійка і до боцманів вийшов сам капітан.

Тицьнувши пальцем в розбитий компас, він сказав, що корабель йде запланованим шляхом, на Захід. Але боцмани сказали, що вже не хочуть туди. Тим не менш, капітан сказав, що більше нікуди корабель плисти не може. Тільки вниз за течією… А поруч з ними пропливав розкішний лайнер із назвою «Америка». Лайнер виблискував вогнями, немов новорічна ялинка, десь на палубі грала музика, було чути сміх та гомін. Всі з заздрістю дивилися на білосніжне диво – корабель Мрії. «Цей корабель ніколи не потоне,» – захоплено вимовив капітан. «От би нам всім туди,» – мрійливо підхопив екіпаж.

А той заіржавілий корабель продовжував плисти вибраним курсом, де згодом мав розбитися… До чого це все і що це означає? Зараз ситуацію в Україні можна порівняти до корабля з несправним компасом.

Всі ми знаємо, що відправлятися в подорож без якісного та точного компаса небезпечно.

Через вітри та океанські течії корабель може легко збитися з курсу. А належно відрегульований компас допоможе кораблю триматись правильного шляху. Весь екіпаж корабля разом із відданим капітаном із сумлінням, совістю, професіоналізмом, патріотизмом, повинен належно регулювати, контролювати, перевіряти і доглядати компас.

Вже впродовж 27 років наша країна нагадує корабель у відкритому океані із зламаним та невідрегульованим компасом, прогнившими та проржавілими бортами, який шукає правильного напрямку та курсу.

Рульовий, Керманич і поломаний компас – це наша влада, без сумління (совісті), яка веде корабель (країну) хаотично, без правильного напрямку та курсу, по вітрам корупції, свавілля та беззаконня, по штормам безчинства, контрабанди та мафії, зависає на мілині бідності, злиденності та високих тарифів, стрімко рухається до цілковитого краху та повного знищення!

Лише дружна, організована та віддана команда, відремонтувавши компас, на чолі зі справжнім капітаном, може врятувати корабель “Україна” та направити його в правильному напрямку.

Тоді старенький корабель може стати навіть кращим за новенький лайнер «Америка»…

  • 0
  • 871
Схожі публікації